MHP heyeti, Şebinkarahisar’da “Yavaş Yavaş 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Üslup ve Tavzih” toplantısı tevhit edildi.

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Belediye Kültür ve İş Merkezi Konuşma Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Cumhur İttifakı namına yaptıklarını anlattı.

Topluluk İttifakı’nın bugüne kadar “yapamaz” denilen seçme şeyi yaptığını belirten Haberal, “Topluluk İttifakı’nın hangi yaptığını biliyorsunuz. Topluluk İttifakı Türk bayrağını en yükseğe çıkartıyor. Azerbaycan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da, Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’in hepsinde, Bosna’da, Sırbistan’da ve Almanya’da Türk bayrağını yeryüzü yükseğe çıkartıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Haberal, Cumhur İttifakı namına seçmenlerinin verdiği desteğe fazlasıyla müstahak olmaya çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Tığ bu inançla kâh şeyleri yaptığımıza inanıyoruz. Yaptık mı? Yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Karabağ kafasız alındı mı? Alındı, temas yerde söylüyoruz. Gökçe Vatan dedik mi? Dedik. 12 adalara bayrağımızı diktik mi? Diktik. Açamazsınız dedikleri Maraş’ı Kıbrıs’ta açtık mı? Açtık. Giremezsiniz dedikleri Suriye’ye girdik mi? Girdik. Ayrımsız şekilde ‘Yapamazsınız, orada Barzani var, Amerika var.’ dedikleri Şimal Irak’a girdik mi? Girdik. ‘Libya’da ne işiniz var?’ dedikleri Libya’ya gittik. Onun sayesinde yaptığımız anlaşmayla bir ana kara sahanlığı anlaşması yaptık. Onun yardımıyla gemilerimizle yer yağı arıyoruz. Yapamazsınız dedikleri seçme şeyi yaptık.”

Cumhur İttifakı’nda AK Parti ve MHP beyninde aynı sav olmadığını vurgulayan Haberal, “Dört yılı güzeşte süredir Cumhur İttifakı’nda SELIM Tümen ve MHP beyninde yeryüzü ufak tıpkı tartı duydunuz mu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Umumi Başkanımızın ortada genişlik ufak bir külfet duydunuz mu? Bilcümle ‘yürü’ dedik, hançer kabil saplandık bilcümle hainlerin yüreğine. Ama Cumhur İttifakı yaptı bunu, sizin sayenizde yaptı.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Özgür Bayraktar, Yanardağ Papağan ve Musa Bayağı ile Şebinkarahisar Belediye Reisi Ömer Şentürk, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, SELIM Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Maksat Hizip, mahalle ve köy muhtarları ile partililer katıldı.

Share: