Meteoroloji’den Şarki Karadeniz’deki 4 İl İçin Sağlam Yağış Uyarısı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de yarın amacıyla kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Hava Bilgisi’den yapılan açıklamada dört mülk için “Baskın, su baskını, yıldırım, heyelan, domestik dolu yağışı, bodur devamlı fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara cebin dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” uyarısı yapıldı.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, Gün Doğusu Karadeniz kıyılarındaki illerde yarın üzere kuvvetli yağmur uyarısında bulundu. Hava Bilgisi’den yapılan izah şöyle:

“Yapılan akıbet değerlendirmelere göre, ferda (Münasebet) sabah önce saatlerden itibaren Şarki Karadeniz kıyılarında görülecek boğanak ve gök gürültülü bora yağışların, Giresun’un şark, Trabzon’un mağrip ve şarki ilçelerinde kuvvetli (25-60 kg/metrekare), Rize çevrelerinde çokça akva ve zehir (60-110 kg/metrekare),  Artvin’in lep kesimlerinde vadi düzlük begayet (110 kg/metrekare beden) olması beklendiğinden sel, taşkın, yıldırım, kayşa, yerel komple yağışı, gelişmemiş kesiksiz fırtına ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: