Meteoroloji’den Şark Anadolu’nun Doğusu İçin Fırtına Uyarısı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü (MGM), Şarki Anadolu’nun doğusu için ( Erzurum, Ardahan, Kars, Balkı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) sağlam rüzgar ve fırtına uyarısı yaptı. Cumartesi haset sabah saatlerinden itibaren rüzgarın cenup yönlerden akva ve düzlük vadi kısa devamlı sıkıntı şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

MGM’den yapılan uyarıda, 24 Eylül Cumartesi sabahından itibaren, Erzurum, Ardahan, Kars, Veca, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari’de güney yönlerden kuvvetli 50-70 km/saat ve düz saha bodur kesiksiz fırtına 70-80 km/saat şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. MGM’nin açıklaması şöyle:

“24.09.2022 Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren rüzgarın; Şarki Anadolu’nun doğusunda (Erzurum, Ardahan, Kars, Veca, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve yer yer güdük mütemadi fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ağaç ve amut devrilmesi, yapı uçması, ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: