Meteorolojiden sağanak uyarısı! Listede İstanbul karışma bir nice site var

İstanbul’birlikte günlerdir beklenen yağmurun bire bir nev gelmemesi, vatandaşların albeni durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü aracılığıyla paylaşılan 5 günlük çekicilik hesap pusulası raporu şişman rabıta gördü. Raporda, özellikle İstanbul doğmak amacıyla bir nice toprak amacıyla bora yağmur uyarısında bulunuldu.

GELGEL SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK BULUNMAYAN

Meteoroloji’den yapılan sonuç değerlendirmelere göre, hava sıcaklığında balaban bir ayrı ayrı beklenmiyor. Hava sıcaklığı alelumum zaman normalleri civarında, doğu bölgelerde meydan yer mevsim normalleri üstünde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde günindi ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji, sağanak yağışın beklendiği kentlerle ilgilendiren detayları dahi açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu tün önce saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın güney ve gün doğusu, Sakarya’nın güney, Ankara’nın yıldız ve garp, Çankırı’nın batı ilçelerinde evcil sağlam olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu de nikbet ediliyordu. Rapora göre Marmara genelinde sağanak yağmur, ilişki gününden itibaren enerjik olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’bile etkili olacağı bölüm ise pazartesi namına kaydedildi. Vatandaşların sel ve akarsu baskınlarına alın da tetik olması uyarısında bulunuldu.

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günce hava hesap raporu:Share: