Mersin yerel haberleri | Toroslar’da ‘e-ruhsat’ dönemi başlıyor

Mersin Ağacı’in eşkâl ilçe Toroslar Belediyesince, ruhsat başvurularında ‘e-müsaade’ uygulamasına geçileceği bildirildi.

Mersin’in yeryüzü balaban nüfusa sahip ilçelerinden biri olan Toroslar Belediyesi, vatandaşların uray hizmetlerine ulaşımını kolaylaştıracak önemli bire bir çalışmaya elan imza atıyor.

Şeffaf ve enerjik belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Toroslar Belediyesi, ruhsat referans süreçlerini elan çabuk ve ameliye kılacak ‘e-müsaade’ uygulamasına geçiyor. Sazak’birlikte aynı geçmiş olan bu aplikasyon ile vatandaşlar belediyeye gitmeden dijital ortamda online kendisine bayındırlık buut belgesi ve icazet alabilecek, referans takiplerini de yapabilecekler. Bu kullanılmamış yazılımın, akilane kullanılabilmesi için yekpare paydaşlara lazım eğitimler dahi verilecek.

“Gelişen ve mütebeddil dünyaya bacak uydurarak bakım üretiyoruz”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, belediyenin mamure bölümünde bakım veren personeli ile bire bir araya gelerek, terbiye süreçlerindeki kalburüstü performanslarından belde İmardan Mesul Başkan Yardımcısı Meltem Barutcu ile İmar ve Kentçilik Müdürü Ertuğan Genel’in şahsında faaliyet arkadaşlarına teşekkürname etti.

Toplam Kalite Hile Sistemi çalışmalarına katkı sunan akademisyenler Murat Çalıştırıcı ve İbrahim İnan’ın de saha aldığı programda Başkan Yılmaz, “Toroslar Belediyesi adına yalın aynı organizasyonun ortaya koyduğu alaz bakım anlayışını benimsiyoruz. Gelişmeleri hızlıca algılayan ve aceleci bayındırlık çözümleri üreten, tüm Toroslar ve gerektiğinde Sazak bütünüyle sonsuz bildirişim halinde, imar hizmeti bekleyen gelişigüzel vatandaş ve kurumun sıkıntısını algılayan, anlayan ve çözen bire bir mamure hizmeti vermeye çalışıyoruz” dedi.

“E-mezuniyet uygulamamız, kentimize hayırlı olsun”

Seçkin zaman sonsuz gelişimi hedeflediklerini kaydeden Yılmayan, Toroslar’ın, Sazak’in gelişmeye yıldızlı benzeri ilçesi olduğunu kaydederek konut alanı, çalışma alanı, alternatif turizm ve ekincilik alanlarında Toroslar’ın, değişik ilçelerden bire bir etap öne çıktığını vurguladı. Yılmaz; “Verdiğimiz hizmeti, çağın, sahanın, bilginin gereklerine akla yatkın kendisine en aceleci ve akilane bire bir şekilde gerçekleştirmek bizim görevimiz. Bu say, proses güncellemesidir. Dinamikler ve ihtiyaçlar haddinden fazla aceleci değişiyor, dünya hızlı dönüyor. Bizim de buna fut uydurmamız gerekir. Vatandaşlarımızın, imdi izin kabul etmek amacıyla mukteza birlik aşamaları belediyeye gelmeden ‘e-devlet’ üzerinden tamamlayarak vakit kaybetmeden ruhsatı teyit ahzetmek amacıyla belediyemizde ağırlanacağı benzeri sürece giriyoruz. Vatandaşımıza elan acul ve henüz nitelikli bakım sunacağımız ‘e-ruhsat’ uygulamamızın şimdiden ilçemize ve kentimize şiddetli olmasını diliyorum” diyerek konuştu. – MERSİN

Share: