Mersin iktisat haberi: Tarsus Belediyesi, vasıta filosunu güçlendiriyor

Mersin’in Tarsus kaymakamlık Belediyesi, anahtar filosuna kattığı yeni araçlarla hizmet ağını genişletiyor.

Çöp cem ve sililik çalışmalarının daha canlı ve mübarek şekilde bitmeme etmesi için çalışmalarını sürdüren Tarsus Belediyesi, komütatör filosunu genişletti. 17 yararsız kamyonu, 2 süpürge aracı, 1 sulama uzlaştırıcı, 1 kepçe ve 1 servis minibüsü girmek üzere 22 miftah alınarak, kurgu sayısı 62’ye çıkarıldı. Belediyenin Saffet İşleri Müdürlüğü filosuna eklenen 22 açar ile vatandaşlara acul ve kaliteli hizmet ulaşmak amaçlanıyor. Akaryakıt özişler sistemi ile ise birlik araçların daha mübarek ve ekonomik kullanımı gerçekleştiriliyor. Hizmet ağına eklenen 22 çevirici şehir genelindeki katışıksızlık işlerine nazik ölçüde yardım sağlayacak.

Halkın huzurla yaşayabileceği saf bir belde bina etmek hesabına çevirgeç filosunu güçlendirdiklerini anlatan Temizlik İşleri Müdür Vekili ve Başbuğ Yardımcısı Sıtkı Dev, “Tarsus’a hizmet vermekte olan Tarsus Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün 40 olan açkı sayısına 22 şalter daha karışma olmuştur. Halkımıza elan gani hizmet verebilmek üzere daha çok canla başla çalışmamızı sürdüreceğiz. Evsel atılmış topluyorduk 20 araçla, 17 anahtar elan çöp kamyonu kendisine karışma oldu. 4 parça süpürge aracımız vardı, 2 süpürge aracı daha dahil edildi. 2 lime sulama aracımız vardı, 1 sulama uzlaştırıcı elan karışma ettik, 1 lime kepçemiz vardı, 1 kepçe daha yeniden kazandırdık. Tarsus’un henüz yaşanılabilir benzeri kent olması üzere, Tarsus Uray Başkanımızın iradesi doğrultusunda hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Arılık İşleri Müdürlüğü namına kentin türlü noktalarında çalışmalarına bitmeme ettiklerini tamlayan Dev, “Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın hassasiyetleri doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün yapmakta olduğu hizmetler dahilinde evsel atılan topluyoruz. Onun birlikte bilcümle kamu, gurur ve kuruluşlarının günahsızlık işlerinde on paralık alt bölüm yapmadan bakım vermeyi sürdürüyoruz. Tarihi ve turistik alanlarımızda, kırsal ve şehir merkezinde arılık çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhbar hattımız 153 var, simultane CİMER üzerinden, Ulakbel üzerinden bize ulaşan şikayetleri yerine getiriyoruz. Bugüne büyüklüğünde olduğu kadar bundan sonra birlikte daha gür bakım verebilmek amacıyla filomuza kazandırdığımız bakir araçlarımızla birlikte Tarsus’u daha fena hâlde yaşanabilir aynı kent yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. – MERSİN

Share: