Mersin domestik haberi | 4. Mersin Kushimoto Çıkmaz Sanatçıları Festivali 15 Ekim’de

Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi ve Mersin Rotary Kulübü aksiyon birliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Mersin Kushimoto Çıkmaz Sanatçıları Festivali üzere düşüncesiz tadat başladı. Şenlik havasında geçecek curcuna kapsamında yüzü sıcak sanatkâr Duygusal Gox Mersinlilerle buluşacak. Yenişehir Şehremini Abdullah Özyiğit, tamam vatandaşları festivale nida etti.

4. Mersin Ağacı Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali’ne çevrilmiş günler kaldı. Kushimoto Sokağı’nda yapılacak 4.Kushimoto Çıkmaz Sanatçıları Festivali bu sene birlikte çıkmaz sanatçılarını Mersinlilerle buluşturacak. Festivalde çıkmaz sanatçıları yeteneklerini sergileyecek, Mersinliler ise unutulmaz aynı bölüm yaşayacak.

MÜZİSYENLER, RESSAMLAR, RAKS GRUPLARI VE TAKAT SINIRI SANATÇILARI FESTİVALDE

Curcuna, 15 Ilk Teşrin Cumartesi haset sabahleyin saat 10.00’de Kushimoto Sokağı’nda başlayacak. Sokak trafiğe kapatılacak ve festival kapsamında müzisyenler, ressamlar, raks grupları ve performans sanatçıları akşam ezanı saat 20.00’ye kadar yeteneklerini sergileyecek.  Festivalde Mersin’bile işlek sokak sanatçılarının yanı sıra ayrımlı şehirlerden mevrut çıkmaz sanatçıları birlikte görüntü ahiz olanağı bulacak.

CAN GOX KONSERİ

Her gözyaşı ve seçkin kesimden vatandaşın ahenkli kânunuevvel geçireceği festivalde Birey Gox konseri birlikte düzenlenecek. Özgecan Arslan Hazar Meydanı’nda saat 20.30’da başlayacak konserde taptığı müziği, Rum blues yerine tanımlayan Duygusal Gox fon matlup.

“MERSİN’İ HARİKA BİR DOLAŞMA BEKLİYOR”

Mersin Yenişehir Belediye Reisi Abdullah Özyiğit dahi cemi vatandaşları 15 Teşrinievvel’üstelik düzenleyecekleri 4.Mersin Kushimoto Çıkmaz Sanatçıları Festivali’ne çağırma etti. Özyiğit, “Mersin Rotary Kulübü ile birlikte bu sene dördüncüsünü düzenleyeceğimiz curcuna için kül hazırlıklarımızı yaptık. Mersin Ağacı’i halis muhlis tıpkı aktarılma bekliyor. Temas zamanki gibi haddinden fazla renkli ve çokça cıvıl cıvıl geçeceğine inanıyorum. Tamam hemşehrilerimi bekliyorum” dedi.

Share: