MasterChef Türkiye’de bitiş heyecanı! Metin’in peşi sıra Ayaz üstelik adını finale yazdırdı

Yargıcılar Kurulu üyeliğini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun üstlendiği MasterChef Türkiye, bitiş amacıyla çevrim saymaya başladı. Burak Kayaç, Kurum, Ayaz ve Kıvanç’ın kıyasıya savaşım ettiği yarışmanın iki finalisti galiba oldu.

KIVANÇ’TAN ŞIŞMAN HATA

Pazartesi akşamı iki ayrı tabakla, mihman şef Ahmet Dede’nin MasterChef jürisi ile birlikte verdiği oylarla önce ceketi Kavi aldı. Esbak akşam ise şefler yarışmacılara gül, acılı kucak yoğurdu, biberiye ve değerli susamı vererek sunu yaratıcı ve içimli yemeği yapmaya çalıştı. Tabaklarını çıkaran yarışmacılar ortada Iftihar hazırladığı tabakta kasnağı unutunca yemeği şefler tarafından değerlendirmeye alınmadı. Değerlendirmeler ve puanlama sonucunda Azamet 10, Ayaz 18, Burak 15, Kıvanma 0 nokta aldı.

AYAZ REIS GÖMLEĞİNİN SAHİBİ OLDU

İkinci turda ise Mardin’üstelik bulunan restoranı ile adından kortej ettiren kalburüstü lider Ebru Baybara Çipo, misafir oldu. Yarışmacılar, Çıpa’in “Kış Kabağı Dolması” yemeğini yapmaya çalıştı. Tadımın sonunda ise Görkem 30, Övünme 25, Burak 36, Ayaz 49 fakül aldı. Aldığı puanların arkası sıra ikinci önder gömleğini giyerek adını finale yazdıran insanoğlu Ayaz oldu. Ayaz, ceketini mihman şef Ebru Baybara Çıpa’in elinden giydi.

“BENİM İÇİN ÇOKÇA ÇALIM VERİCİ”

Adını finale yazdırarak ailesine verdiği sözü markajcı Ayaz, “Bugün önlüğü alacağım dedim. Öz yöremin yemeği ile aldım. Benim amacıyla çokça şişman aynı gurur, şeref. Bu önlükle de oralara gidip henüz nazik başarılar elde ederim” dedi.

Share: