Martir Gedikli Yusuf Ataş’ın Vasiyeti: “Lösemili Tıpkı Kız Çocuğunun Bütün Masraflarını Karşılayın”

El-Kilit Operasyonu’nda şehit olan Astsubay Yusuf Ataş’ın cenazesi memleketi Elazığ’da toprağa verildi. Şehidin arkadaşlarıyla beraber çektiği tıpkı videodaki konuşması ise yürekleri dağladı. Videoda vasiyetini açıklayan Yusuf Tutturgaç, “Eğer ölürsem biriniz veya anlaşın tıpkısı şekilde, bir tane lösemili çocuk, kız çocuğu olsun, hep masraflarını karşılayın. Hayatı süresince okulunu falanca, tam her şeyini karşılayın. Benzeri de anamın, babamın elini öpün, bayramlarını kutlayın” dedi.

Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit olan Piyon Astsubay Yusuf Ataş’ın naaşı memleketi Elazığ’a getirildi. Yusuf Tutturgaç için geçmiş merasim Elazığ Havalimanı’nda düzenlendi. Tutturgaç’ın cenazesi, daha sonradan Kovancılar ilçesine götürüldü.

Şehidin cenaze namazını İl Müftüsü Selami Ziyalı kıldırdı. Kovancılar ilçesindeki cenaze namazına, ailesinin beraberinde Milli Savunma Vekil Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ Valisi Ömer Toraman, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Tamer Atay, İl Uyanık Komutanı Albay Garaz Cihan, İl Emniyet Müdürü Devlet Yeğin, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, STK temsilcileri, askeri personel, polisler ve binlerce vatandaş katıldı.

“LÖSEMİ HASTASI BİR KIZ ÇOCUĞUNUN BILCÜMLE MASRAFLARINI KARŞILAYIN”

21 yaşında şehit düşen Yusuf Tutturgaç’ın arkadaşları ile birlikteyken çektiği video ise yürekleri dağladı. Videoda vasiyetini açıklanan Ataş, şunları söylüyor:

“Benim vasiyetim… Hayatta arz çok istediğim madde, aynı kız çocuğu istiyorum. bir tane hoşur kızım olsun… Eğer ölürsem biriniz yahut anlaşın tıpkı şekilde, bir tane lösemili yavru, kız çocuğu olsun, bilcümle masraflarını karşılayın. Hayatı boyunca okulunu falan, cümle gelişigüzel şeyini karşılayın. Tıpkısı birlikte anamın, babamın elini öpün, bayramlarını kutlayın.”Share: