Mardin’de öğrencilere şehitlik ve gaziliğin önemi anlatıldı

Mardin’in şekil Artuklu ilçesinde de ortaokul öğrencilerine gazi ve şehitliğin önemi anlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emniyetli Duyan ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazi ve Terör Mağdurları Derneği Başkanı Hatice Turan Kandemir başkanlığında öğrencilere şehitlik ve gaziliğin önemini henüz bol ve eli nimetli tıpkı şekilde anlatabilmek üzere içtimai yük projesi hazırlandı.

Bu kapsamda Fatih Ortaokulu öğrencileri, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazi ve Yıldırı Mağdurları Derneğini mülakat etti.

Dernek başkanı Kandemir ve Barış Pınarı Harekatı’nda gazi olan İbrahim Günahsız, öğrencilere şehitlik ve gaziliğin önemi anlatıldı.

Çeşitli kitaplar hediye edilen öğrenciler daha bilahare FETÖ’nün 15 Orak Ayı 2016’daki çarpış girişimi sırasında İstanbul’dahi tankın üzerindeyken hainlerin silahından çıkan kurşunla vahim yaralanan ve omuriliğinin kopması dolayısıyla tekerlekli sandalyeye mahkum olan gazi Halil Algan’ı Mardin’deki evinde ülfet etti.

Kandemir, yaptığı açıklamada, öğrencilerin şehitlik ve yiğitlik kabilinden değerleri henüz gür benimsemelerini istediklerini belirterek, gazilerin dilinden yurt için sunulan mücadeleyi dinlemelerini sağladıklarını söyledi.

Gelecek neslin milli ve manevi duygularla büyümesi ve yetişmesini istediklerini nâkil Kandemir, ” Öğrencilerimizi kahramanlarımızla bire bir araya getiriyoruz. Gelecek neslin milli ve manevi duygularla büyümesi ve yetişmesi çok majör. Amacımız bire bir yandan gazilerimizi, şehitlerimizi unutmamak ve unutturmamak tıpkısı yandan da çocuklarımıza şehitliğin önemini izah etmek.” dedi.

Share: