Mardin Valisi Demirtaş, Kızıltepe’de süren defa çalışmalarıyla ilgili tetkik yaptı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kızıltepe ilçesinde bitmeme fail kez çalışmalarıyla ilişkin incelemelerde bulundu.

Kızıltepe Cenup Belde Yolu ve Ceylanpınar- Kızıltepe yağız önünde tetkik işleyen Demirtaş, çalışmalarla ilgili bilgelik aldı.

Demirtaş, Kızıltepe Güney Belde Yolu Projesinin tamamlanmasıyla kent süresince gidiş geliş yükünün hafifleyeceğini belirterek, çalışmalarda sona gelindiğini söyledi.

İlçede yapılan erişim yatırımları yardımıyla hele site içi trafiğinin abat tıpkısı kan alacağını ifade fail Demirtaş, “Oluşan trafik yükünü genişlik organ dökmek üzere var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizi rahatlatacak 17 kilometre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde iki azimet, iki da geliş kalkışmak için toplanmış 4 şeritten oluşan Kızıltepe Yer Yolundaki çalışmalarda sona doğru gelindi. Henüz konforlu ve tehlikesiz bir gidiş geliş çıkarmak üzere Ceylanpınar-Kızıltepe amacında birlikte icraat sürüyor. Mardin’e henüz konforlu yollar kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Vali Demirtaş’a temaslarında, Kızıltepe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Garaz Süzen de eşlik etti.

Share: