Mardin Valisi Demirtaş bakir yıla görev başında giren personeli görüşme etti

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, fariza başındaki düzenlilik güçleri, itfaiye ekipleri ve sağlık çalışanlarını müzakere ederek bakir yıllarını kutladı.

Demirtaş, İl Güvenlik Müdürü Mahmut Karabulut ve İl Açıkgöz Komutanı Tugay İdris Tataroğlu ile Biçim Artuklu ilçesinde polis, bitirmiş ve düzenlilik korucularının aplikasyon noktalarını ziyaret etti.

Güvenlik güçlerinin bakir yılını kutlayan Demirtaş, aplikasyon noktalarında durdurulan şalter sürücüleriyle dostça etti.

Mardin Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nde afiyet çalışanları ile hastaları, İtfaiye Kat Başkanlığında itfaiye erlerini ve 112 Evgin Çağrı Merkezi çalışanlarını birlikte görüşme fail Demirtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir yılı varlık süresince geride bıraktıklarını kaydetti.

İl genelinde alınan tedbirlerle erinçli ayrımsız dönme geçirdiklerini aktaran Demirtaş, şöyle konuştu:

“2022 yılı huzurun bilgili olduğu bire bir yıl oldu. İnşallah 2023 yılında Türkiye Yüzyılı’nda birlikte rahat ve güvenli tıpkı diyar olacağız. 2022 yılının hem tarımda hem birlikte turizmde bizim açımızdan bereketli geçtiğini düşünüyoruz. 2023 yılında tarımda, turizmde ve sanayide bölgenin projektör yıldızı olacağımızı düşünüyorum. Zaman 1200’e mail polis güçleri ve uyanık ekiplerimizle alay malay ilimizin rastgele tarafında, 72 polis ve güllabi noktamızda güvenliği sağlıyoruz. Bugüne büyüklüğünde korkulu anlamda bire bir sıkıntımız olmadı, bundan sonra de olacağını düşünmüyoruz. Buradan kadim kent Mardin’in ve yekpare ülkemizin yeni yılını tebrik kartı ediyoruz.”

Demirtaş, elan bilahare polis güçleri merkezi ve cingöz karakollarını ülfet etti.

Share: