Malatyalı depremzede aileye Kayseri’deki yeni evlerinde çiçekli gelecek

Malatyalı depremzede aileye Kayseri’deki kullanılmamış evlerinde çiçekli karşılama

İlçe Müftüsü Ayrıntılı, evin anahtarını öz konfirmasyon etti

KAYSERİ – Minval üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin arkası sıra yaralar sarılmaya bitmeme ederken, Kayseri Kocasinan İlçe Müftülüğü dahi bütün imkanları ile depremzedelerin yanında vadi alıyor. Kocasinan İlçe Müftülüğü ‘hayra motosiklet şer’e fren’ ilkesi ile çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Malatya’dahi depreme yakalanan Alataş ailesine Kayseri’dahi ocak tutularak eskimemiş yuvalarının anahtarı Kocasinan İlçe Müftüsü Halil Detaylı marifetiyle Fikret Alataş’a teyit edildi.

Asrın felaketinin yaraları sarılmaya devam ederken Kayseri İl Müftülüğü koordinesinde Kocasinan İlçe Müftülüğü üstelik tamam imkanları ile depremzedelere hem maddesel hem bile manevi desteğini sürdürüyor. Kocasinan İlçe Müftülüğü marifetiyle yapılan desteklerle Malatya’dan Kayseri’ye getirilen depremzede Alataş ailesine yeni yuvalarının anahtarı tasdik edilirken de duygun anlar yaşandı.

Türkiye Kült Vakfı Kayseri Kocasinan Karı Kolları ile alay malay depremzede ailenin bakir yuvalarına konuşma gerçekleştiren İlçe Müftüsü Halil Tafsilatlı, ailenin acılarına bire bir nebze da olsun tılsım olabilmek üzere ellerinden geleni yaptıklarını anlatım etti. 2 torunu 1 çocuğu ve eşi ile Kayseri’ye yerleşen depremzede Fikret Alataş ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Halil Etraflı hocam ile ego umrede tanışmıştık. Cenabıhak’ın evinde bire bir samimiyetimiz oluşmuştu. Kafilemizin başkanı idi. O günden bu zamana irtibatımızı hiç kesmemiştik. Deprem olunca birlikte Allah razı olsun sormuş soruşturmuş. Bize ulaştı. Gelişigüzel ant yanımızda olduğunu söyledi. Bize aynı familya tutacaklarını tıpkısı lüp neye ihtiyacı varsa seçkin şeyi ayarlayıp bizi Kayseri’ye getireceklerini söyledi. Allah razı olsun gördüğünüz kabilinden bizi ailece aldı buraya getirdi ve bu eve yerleştirdi. Tam ihtiyaçlarımızı bile karşıladı” ifadelerini kullandı.

Sarsıntı anını anlatırken gözyaşlarına bilge olamayan Fikret Alataş, “Tanrı kimseye böyle acıları benzeri elan yaşatmasın” dedi.

Fikret Alataş’ın eşi Ayten Alataş bile kullanılmamış ayrımsız yuvanın sahibi olmaktan etraf yaşadığı mutluluğu tabir ederken “Saniyeler ile depremden sıhhatli kurtulduk. Irtihal eden bir nice yakınımız var. Cenabıhak böyle felaketleri tek kimselere yaşatmasın. Saniyeler içinde gözümüzün önünde binalar yıkıldı. Biz canımızı kurtardığımıza şükrettik. Halil Ayrıntılı hocamızın nezaretinde Kült İşleri Başkanlığı’mız elimizden tuttu. Tanrı devletimizden birlerce kez razı olsun. Bizi on paralık boydak bırakmadılar. Deremden sonradan İstanbul’a gitmiştik. Malatya’ya gelen yardım tırlarının ucu bucağı gözükmüyordu. Hakeza fena hâlde benzeri milletimiz ve hakeza bağır tüvana aynı devletimiz olduğu için Tanrı’a şükrettik” diye konuştu.

Kayseri Kocasinan İlçe Müftüsü Halil Ayrıntılı birlikte yaptığı açıklamada, “Ego Fikret Komutan ile umre ibadeti esnasında tanışmıştım. Orada ki tanık olduğumuz samimiyeti dürüstlüğü cana yakınlığı bize huzur vermişti. O zamandan bu zamana iletişimimiz bilcümle devam ediyordu. Depremlerin peşi sıra bir süre kendisine ulaşamadım. Çok şükür İstanbul’a bir yakınlarının yanına ulaştıklarının haberini aldım. Kendisi ile telefonda görüştükten sonradan Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Karı Kollarımız ile bir lahzada harekete geçerek ailemize öncelikle kalacakları bu evi ayarladık. İçine bire bir karı için ne gerekiyorsa ayarlamalarını birlikte yaparak çokça şükür zaman anahtarlarını bile teslim ediyoruz. Bundan sonrada ailemizin takipçisi olacağız. Neye ihtiyaçları varsa bindi olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Evlerinin uğrunda çiçeklerle karşılanan aileye odalar gösterildikten sonradan evlerinin anahtarları tasdik edildi.

Share: