Malatya’da 25 noktada 7 bin 500 taşımalık kuruluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan hareket felaketinin peşi sıra konteyner kentler kurulumu noktasında güç ayrımsız düzentileme sergileniyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi MESTON yoluyla şehrin ayrı ayrı bölgelerinde kullanılmamış konteyner kentlerin kurulumu amacıyla yer aranjman ve konteyner harmoni çalışmaları yapılıyor. Konuyla ilişik olarak Büyükşehir Belediyesi Basın Eser ve Halkla İlişkiler Büro Müdürlüğü tarafından sunulan bilgilere bakarak, Malatya’ya gönderilen konteynerlerin, Konteyner Kent kendisine düzenlemesi üzere MESTON Şirketi Malatya Model ile Akçadağ ve Doğanşehir ilçelerinde 25 ayrı noktada yaklaşık 7 bin 500 konteynerin kurulumunu yürütüyor.

Verilen bilgilere bakarak MESTON Şirketinin, taşımalık site kurulumu amacıyla ivedilikle muayyen olan sahalarda dayanak noktası tashih ve düzeçleme işlemlerini yaptığı akabinde dahi atılan su, lağım döşemi ve içmece suyu kabil zir yapı çalışmalarını sürdürdüğü rapor edildi. Ayrıca Konteyner kentler amacıyla elektrik trafolarının, hatlarının ve yer panoları ile sokak aydınlatmalarının üstelik yapıldığı bildirildi.

Konteyner kentlerde sağlıklı, emin ve erinçli bir şekilde insanların yaşamlarını geçici aynı müddet birlikte olsa sürdürmelerine imkan isnat etmek için MESTON aracılığıyla, konteyner kentlerin uzaklık yolların kilit taşı ile döşendiği, alelhusus çocukların yaşanan travmayı daha niteliksiz benzeri şekilde atmalarına aynı nebze dahi olsa bindi çevirmek için bala baziçe alanlarının ihdas edildiği, basketbol sahaları ile mescitlerin yapılacağı bildirildi. – MALATYA

Share: