LIF ABYAD – Mehmetçik eli tetikte Sulh Pınarı bölgesinde güvenliği kasılma ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Sulh Pınarı Harekatı’yla terör örgütlerinden temizlediği Lif Abyad ilçesinde kırıcı önlemler alarak güveliği ve huzuru sağlıyor.

Mehmetçik, Fırat Nehri’nin doğusunda, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında düz alan ve 13 Ilk Teşrin 2019’üstelik yıldırı örgütü YPG/ PKK’dan kurtardığı Tel Abyad ilçesinde görevini sürdürüyor.

Terör saldırılarına alın ilçedeki sivillerin fert güvenliğine evleviyet veren TSK unsurları, ilçede kritik bölgelere kurduğu posta kontrol noktalarında eli alesta öğün bekliyor.

AA muhabirleri, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde cesaret ve hayat ortamını sağlayıcı Mehmetçiğin Lif Abyad kaymakamlık merkezinin methal noktalarında uyguladığı vahim önlemler ve denetimler ile komandoların kip eğitimlerini görüntüledi.

Tel Abyad’ın antre ve çıkışlarında durdurulan kurgu ve siviller önce olarak onay ve etiket taramasına bağımlı tutuluyor. Vesait daha bilahare TSK’nın bomba kontrol köpeği yoluyla da didik didik aranıyor.

Şüpheli eşhas veya araçta patlayıcı belirleme edilmesi durumda ilişkin manşet kuvvetleri ve bomba imha ekipleri devreye giriyor.

Komandolar eğitimlerle göreve hazırlanıyor

Türkiye’nin Suriye’üstelik terörle mücadelede sağladığı başarının koca mimarlarından olan komandolar, acun standartlarının üzerinde terbiye görüyor.

Lif Abyad ilçesinde komando er eğitim yerleşkelerinden biri olan 11. Komando Er Tugayı’nın Özel Eğitim Merkezi’nde alpinizm, özel bariyer parkuru, incitici muahede atış eğitimi ve tank avcılığı eğitimi veriliyor.

Suriye sahasında terör örgütlerine yönelik operasyonlarda balaban başarılan kazanan komandoların dayanıklılığını artırmaya yönelik eğitimlerde yazboz tahtası perde baş aşağı, koşun parkurları, mekik ve şınav alanları, özürlü atlama yerleri, tırmanma ve sürünme faaliyetleri yürütme ediliyor.

Komando Er Dağcılık ve Hususi Bariyer Parkuru, komando er kolunun arazide karşılaşabileceği temas tür engele rağmen dağcılık teknikleriyle ilerleyebilmesini sağlıyor.

Sızma parkurunda gerçek mühimmatla terbiye

Spor alanındaki fiziki eğitimden sonradan çekişme sahasının kök koşullarını mail sızdırılmış parkuru eğitimi başlıyor.

Burada savaşma sahasının nesep şartlarını canlandırmak amacıyla komandolar, asıl cephane, sakil sisli sis bombası ile umum yapımı patlayıcı kullanıyor.

Keskin antlaşma eğitimi

Yerli ve milli çığlık pakt silah ve mühimmatlarının kullanıldığı eğitimlerde kırıcı misak timleri, 600, 800, 1000 ve 1200 metre mesafede kâin hedefleri imha ediyor.

Tank avcılık eğitimi

Türk komandolar için kayran koşullarından belde sunu güçlü alanlardan biri olan tank avcılığı eğitimi da veriliyor.

Yüksek kalıp ve dayanaklığa ehil olan komandolara, savaşma sahasında belirleme edilen “düşman tankın” imhası üzere sahada mevzilenme ile tank mürettebatının köle alınması ve harp esirlerine alın yapılacak işler öğretiliyor.

Eğitimlerini bütünleyen komando er kolu, komuta tugayı gerçeklik bölgesinde komando andı içiyor.

Share: