Libya’da kâin Türk heyeti, Ulusal Kontak Hükümeti Başbakanı Dibeybe ile tıpkısı araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya’ya ve ülkenin güvenliğine, istikrarına, Türkiye’nin desteğini vurgulamak için Trablus’ta bulunduklarını belirtti.

Resmi ülfet kapsamında Libya’da bulunan Çavuşoğlu ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Erke ve Bittabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın’dan oluşan heyet, payitaht Trablus’ta, Ulusal Bağlantı Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe’yle benzeri araya geldi.

Görüşme sırasında meze kayran Nazır Çavuşoğlu, konuşmasına Türk heyeti hesabına Libya Başbakanı Dibeybe’yi ve heyetini selamlayarak başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türk halkının selamını getirdiklerini söyleyen Çavuşoğlu, zaman bire bir öğün daha Trablus’ta bulunmaktan nazik sevinme duyduklarını dile getirdi.

Nazır Çavuşoğlu, “Ağustos böylecene yaşanan gelişmelerden sonraları Libya’ya ve Libya’nın güvenliğine, istikrarına desteğimizi vurgulamak amacıyla bugün arkadaşlarımızla bu arada Trablus’tayız” diyerek konuştu.

Libya Başbakanı Dibeybe dahi Libyalıların Türk halkıyla hisse senedi birliğinin güçlendirilmesini arzuladığını anlatım ederek, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Share: