Libya Başbakanı Dibeybe, Türkiye ile imzalanan anlaşmalardan mutlu

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Türk heyetini ağırlamaktan ve ülfet esnasında imzalanan anlaşmalardan duyduğu memnuniyetini ifade etti.

Dibeybe, Twitter’den yaptığı paylaşımda, Türkiye ile Libya halkının faziletkâr menfaatlerine hizmet eden anlaşmalar imzaladıkları üzere mutlu olduklarını belirtti.

Seçimlerin yapılabilmesi üzere gereken arsıulusal desteği harekete nakil üstüne düşün birliği ortamında olduklarını vurgulayan Dibeybe, “Halkımızın dostluğunu talip ve ülkemizin birliğine çekinmek duyanlar yavuz geldi, savaşı ve bölünmeyi destekleyenler değil.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Erke ve Elbette Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan oluşan astronomi, özensiz resmi müzakere amacıyla dün Libya’nın başkenti Trablus’a gelmişti.

Libya Riyaset Konseyi Başkanı Muhammed ahali-Damarlı, Başvekil Abdulhamid Dibeybe, Dışişleri Bakanı Necla Menguş ve Libya Mehabet Erdemli Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ile görüşmeler mamul ve Libya tarafı ile hidrokarbonlar ve protokol alanlarındaki mutabakat muhtıraları imzalanmıştı.

Share: