Kütahya’da kalbinde cezaevi olan dinç avrat vabeste yöntemle tedavi edildi

Kütahya’birlikte, gittiği hastanede kalbinde cezaevi olduğu belirlenen dinç kadına kapalı yöntemle engelleme edildi.

Aslı Delicesine (22), soluk darlığı, halsizlik ve bezginlik ve hafakan üzere şikayetlerle Kütahya Duayen Çelebi Yetişek ve Araştırı Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği’ne başvurdu.

Tetkiklerinde, kalbinde çırılçıplak hapis olduğu tespit edilen Delice’in, sınırlanmış yöntemle tedavisine karar verildi.

Anjiyo ünitesinde Prof. Dr. Mehmet Ulu Astarcıoğlu, Doç. Dr. Taner Abat, Doç. Dr. Rahmi Özdemir ve anjiyo ekibi ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesinden destek amaçlı mevrut Prof. Dr. Nazmi Çelimsiz ve Dr. Kaan Yıldız’ın görev aldığı aplikasyon, tahminî 3 saat sürdü.

Serviste Atmaca’i konuşma eden Prof. Dr. Astarcıoğlu, gazetecilere, normalde kalpte 4 kalem kodes olabildiğini ve bunların 3’ünün işler ile kapatılabildiğini, kendilerine başvuran hastada bile ameliyatla kapatılması müstelzim benzeri his deliği tayin ettiklerini söyledi.

Hastanın ameliyat istememesi üstüne farklı bire bir yolla his deliğini kapatabilmenin yollarını araştırdıklarını aktaran Astarcıoğlu, “Yaptığımız değerlendirme sonrasında tomografi sonucunda önsezi deliğini işler olmadan kapatabileceğimize karar verdik. Hastamızın his deliğini ameliyatsız olarak stentleme yöntemi ile muvaffakiyetli tıpkısı şekilde kapattık.” ifadelerini kullandı.

Astarcıoğlu, hastanın otama sonrasında çarçabuk ayağa kalkabildiğini aktardı.

Doç. Dr. Rahmi Özdemir üstelik Kütahya’üstelik kol olarak muvaffakiyetli ayrımsız düzentileme gerçekleştirdikleri üzere bahtiyar olduklarını belirtti.

Aslı Delice ise işler olmadan sağlığına kavuşmasını sağlayıcı doktorlara ve ekibe teşekkürname etti.

Share: