Kütahya İHH, Afrika ülkelerine 8 kullanılmamış su kuyusu açtırdı

İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Müdürü Şaban Başyiğit, toplum örgütü namına Afrika ülkelerinde 8 yıpranmamış akarsu kuyusu açtırdıklarını bildirdi.

Başyiğit, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugüne büyüklüğünde Kütahyalı hayırseverlerin destekleriyle açtırdıkları akarsu kuyusu sayısının 101’e ulaştığını söyledi.

İHH namına 22 yılda 41 ülkede yaklaşık 12 bin akarsu kuyusu açtırdıklarını, bu kuyuların 101 tanesinin da Kütahyalı hayırseverlerin destekleriyle açıldığını belirten Başyiğit, şöyle konuştu:

“Dünya nüfusunun onda biri, yani kestirmece 700 milyon adam saf suya ulaşamıyor. İHH bu sorunun önüne geçebilmek için yaptığı düzentileme ile her bölgenin şartlarına bakarak hayata geçirdiği akarsu kuyuları şimdiye kadar milyonlarca insanın susuzluğuna derman oldu. Kütahya İHH olarak dahi Çad’bile 3, Togo’birlikte 2, Uganda, Gana ve Kenya’da birer parça gelmek amacıyla toplamda 8 kullanılmamış akarsu kuyumuzu hizmete açmış bulunmaktayız.”

Başyiğit, su kuyusu açtırmak talip bağışçıların cemiyet binası ile Cumhuriyet Caddesi’ndeki İHH standına başvurabileceklerini veya banka hesap numaralarına bağışlarını yapabileceklerini dahi sözlerine ekledi.

Share: