Kütahya Belediyesi’nden toplu sünnet şöleni

Kütahya Belediyesi toplu sünnet şöleni, saraka yürüyüşü ile başladı. Bengisu Içtimai Tesisleri’nde Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilen Işık, çocuklara tablet hediye ederek ‘hayırlı olsun’ dedi.

Kütahya Belediyesi’nin şişman sünnet şöleni, Kütahya Belediyesi uğrunda mehteran takımı gösterimi ile başladı. Uray önünden Zafer Meydanı’na kadar gerçekleşen kortej yürüyüşünde dallar Başkan Işık ile alay malay yürüdü. Utku Meydanı’nda Kütahya Belediyesi volta otobüsü ile şehir turu eden sünnet çocukları, Bengisu Içtimai Tesislerine geldi.

Tesislerde sunulan düğün yemeği programında konuşan Belediye Reisi Prof. Dr. Bilici Işık, “Kütahya Belediyemizin geleneksel sünnet şölenine hepiniz uz geldiniz. 2019 yılının eylül ayında geçmiş şölenimizi yaptık. Gelişigüzel sene ilkgüz ayında bu şöleni yeniden edelim dedik fakat, hiçbirimizin oranlama etmediği covid salgınından periferi 2 sene müddet ile şölenimizi yapamadık. Covid tedbirleri ortadan kalkar kalkmaz şölenimizi beğenmek istedik. Allah baht ederse her sene bu şölenimizi gine edeceğiz. Biz çocuklarımıza Türkiye’mizin geleceği adına bakıyoruz. Yarınımızın geleceği olan bu çocuklarımızı arz gani şekilde, genişlik iyicene şekilde bu sünnet merasiminde buluşturmak istedik. Çocuklarımıza değme şeyin en güzeli olsun. Kâffesi helali adamakıllı olsun. Çocuklarımızın elbiseleri kendilerinde kalacak. Bize inandınız ve güvendiniz. Evlatlarınızı bu şişko sünnet şölenimize getirdiniz. Anne ve babaları ilkin başlamak üzere karı bireylerinin değme birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Katılımlarınız üzere herkese teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

Komutan Işık’ın konuşmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman’ın duası ve Kur’an-ı Koçak tilaveti ile devam etti.

Program, Başbuğ Işık’ın çocuklara hediyelerini vermesi ve eğlence ile devam etti.

Programda Uray Kütahyaspor Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak, beceri heyet ve futbolcular bile katılarak, çocuklara ayak topu hep armağan ettiler. – KÜTAHYA

Share: