Kuşaklama kanalı dualarla açıldı

Şita aylarında kent merkezinin baskın baskınlarına maruz kalmaması üzere şehrin şimal kısmına Adıyaman Belediyesi marifetiyle yapılan kuşaklama kanalı dualarla açıldı.

Kuşaklama Kanalı Projesinin açım törenine Vali Mahmut Çuhadar, TBMM Milli Defans Komisyonu Başkanı Ahmet Okumuş, DOĞRU Fırka Adıyaman Saylav Halil Fırat, Belediye Reisi Süleyman Kılınç, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Zihin Mustafa Süren, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Adıyaman Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı İrfan Torunoğlu, AK Öğür İl Başkanı Mehmet Dağtekin, YANLIŞSIZ Parti Hat kaza Başkanı Mustafa Alkayış, çalım müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Programın açılış konuşmasını özne Adıyaman DSİ Bölüm Müdürü Mehmet Emniyetli Ertürk proje karşı bilgiler verdi. Daha bilahare mütekellim Belediye Reisi Süleyman Kılınç, “Seçim vaatlerimiz ortada düzlük düz Kuşaklama Kanalı Projesi haddinden fazla şükür faaliyete geçti. Adıyaman amacıyla berenarı koca olan ve 3 bin 750 metre uzunluğundaki Şimal Kuşaklama Kanalı sayesinde birçok mahallemiz yeğin tehlikesinden kurtulacak. Projenin içerisinde 3 bin 750 metre trapez kanalın beraberinde, 7 nüsha küşat (köprü), 500 metre taş cidar, 6 metre istikrarlı işletme hizmet yolu ve kanal boyu cav saha almaktadır. Ayrıca etrafına yapacağımız eskimemiş toplumsal teçhizat alanlarıyla birlikte şehrimize eskimemiş mekanlar kazandırmış olacağız. Şehrimizi yağmur suyu birikintilerinden ve sellerden koruyacak olan bu kebir projenin şehrimize kazandırılmasında emeği güzeşte herkese değişik teşekkürname ediyorum” dedi.

Elan sonra sahneye nida edilen TBMM Milli Defans Komisyonu Başkanı Ahmet Münevver ise lüzum belediyenin yaptığı icraat yardımıyla, gerekse merkezi hükümetin çalışmalarıyla Adıyaman’ın ayrımsız yapı yeri alanına döndüğünü dile getirdi.

Başkan Vazıh, “Adıyaman’ımıza ne büyüklüğünde bakım etsek az. Bunun üzere rastgele kurumumuzla şehrin dört bir birlikte icraat bitmeme ediyor. Zaman birlikte bu çalışmaların bildirme önemlilerinden bire bir tanesinin açılışı için burada mecmu bulunuyoruz. İnşallah bu proje yardımıyla şehrimizin hâkim baskını riski azalacak. Emeği güzeşte herkesi kutluyorum” diye konuştu.

Son olarak davetlilere seslenme fail Ilbay Mahmut Çuhadar ise Adıyaman’a kazandırılan bu eserden yağlık emeği geçenleri tebrik kartı ettikten sonra Kuşaklama Kanalı Projesi okunan dualarla açıldı. – ADIYAMAN

Share: