Kumluca ve Finike’de selden etkilenen okullarda hasar tespiti yapıldı

Antalya’nın Kumluca ve Finike ilçelerinde sel nedeniyle 5 ekol, 2 pansiyon ve tıpkısı öğretmenevinde hasar tespit edildi.

Milli Terbiye Müdürü Emre Deli Dolu, yaptığı açıklamada, selin Kumluca ve Finike ilçelerindeki bazı ekol ve pansiyonlara bile engel verdiğini belirtti.

İnşaat yurt şubesindeki ustalık personelle bölgede hasar belirleme çalışmaları yapıldığını nâkil Aktif, “Kumluca’da tıpkısı okul pansiyonu, ayrımsız meslek lisesi, tıpkı imam hatip ortaokulu, iki geçmiş/ortaokul ile öğretmenevinde, Finike’birlikte bire bir pansiyon, bire bir ortaokulda hasar tayin edildi. Durumun Valiliğe ve Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmesi üstüne aynı aktarılma zarfında okulların onarımı üzere mukteza ivaz gönderildi.” ifadesini kullandı.

Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer’in birlikte çalışmaları yakından izleme ettiğini vurgulayan Enerjik, hasar gören okulların yeryüzü bodur sürede terbiye ve öğretime amade ayla getirileceğini kaydetti.

Enerjik, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde öğretmenlerden oluşan Arama Kurtarma Birliği (AKUB) ekibinin dahi Kumluca’dahi saffet çalışmalarına katılarak vatandaşlara koruyucu olduklarını belirtti, ekibe teşekkürname etti.

Share: