Kumluca Belediyesi, Topluluk Çıktığı Leyleği Doğaya Bıraktı

Antalya Kumluca’da vatandaşlar marifetiyle takatsiz ve hastalanmış halde mevcut çocuk leylek, yapılan ihbar üstüne Kumluca Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Bakım ve Iyileştirme Merkezi ekiplerince himaye altına alınarak, Kumluca Sarnıç Tepesi Hayvanlar Bahçesi’ne götürüldü. Çorlu bala, memur ekiplerin özenli bakımı sonucunda sağlığına kavuşarak Finike Huy Siper ve Milli Park Yeri Şefliği ekipleri aracılığıyla doğaya salındı.

Kumluca merkezde takatsiz ve dertli halde bala bir leylek bulan vatandaşlar, Kumluca Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bilim verdi. Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nun talimatıyla himaye altına alınan çocuk leylek, Kumluca Sarnıç Tepesi Hayvanlar Bahçesi’ne, arızi yuvasına götürüldü. 29 Temmuz’da tasdik alınan leylek, kısaca 2 hafta süren itinalı bir hizmet ve hizmetçi ile sağlığına kavuştu. Tedavisi tamamlanan çocuk leylek, Finike Natür Esirgeme ve Milli Otopark Şefliği ekiplerine teslim edildi.

Kumluca Belediyesi Baytar Hekimi Sinan Ulusoy, “Hassas vatandaşlar tarafından rahatsız olduğu bildirilen leyleğimiz Kumluca Belediyemize ilişkin Çıkmaz Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Burada ön bakımları ve tedavisi yapıldıktan bilahare hizmet ve beslenmesine bitmeme edilmek üzere Kumluca Sarnıç Tepesi Hayvan Bilimi Bahçesi’ne arızi yuvalarına götürüldü. Balık ve akarsu ürünleri ile beslenen leyleğimizi Finike Natür Siper ve Milli Park Yeri Şefliği’ne teyit ediyoruz. Böylecene natürel hayat alanlarına kavuşturulmuş olacak” dedi.

Eski sağlığına munsap çocuk leylek, ekipler aracılığıyla doğaya salınarak özgürlüğe angıç çırptı.

Share: