Kumbarasında biriktirdiği parayı zelzele bölgesine gönderen Bayburtlu minik Ömer: “Füru üşüyor haddinden fazla üzülüyorum”

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 devlet bile yıkıma etmen olan depremin peşi sıra eksiksiz Türkiye yardım amacıyla seferber olurken Bayburt halkı birlikte hareket bölgesine yardımda bulunmaya devam ediyor. Kumbarasında biriktirdiği parayı yer sarsıntısı bölgesine gönderen Bayburtlu minik Ömer ise konuşmasında, “Füru üşüyor çokça üzülüyorum” dedi.

Bayburt Belediyesinin başlattığı ve Bayburt halkının aheste ilişki gösterdiği kampanyada şimdiye büyüklüğünde 25 kamyon yardım malzemesi yola çıkarken Bayburtlu yavru Ömer Gökalp Kültürlü, kumbarasında biriktirdiği paraları bölgeye ulaştırılması amacıyla Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci’ye konfirmasyon etti. Minik Ömer’in bu hareketi kalpleri ısıtırken duygusal anlar yaşandı.

Kumbarayı doğrulama kayran Şehremini Pekmezci yaptığı açıklamada Ömer Gökalp Ziyalı’yü bu hareketinden ufuk tebrik kartı ederek “Canan yavrumuz Ömer yaptığı anlamlı hareketle milletimizin sadece büyüklerinin değil çocuklarımızın da print zamanlarda kavim olmanın gereğini kasten büyüdüklerinin aynı göstergesidir. Bütün Bayburt halkının olduğu kadar Ömer’in da emaneti emanetimizdir. Depremzedelerimize yeryüzü kısa sürede ulaştıracağız” İfadelerini kullandı.

“Füru üşüyor, ağlıyor çokça üzülüyorum”

Televizyonda çocukların üşüdüğünü ve ağladıklarını görünce haddinden fazla üzüldüğünü belirten Ömer Gökalp Münevver ise, kendisinin da onlara yüklenmek yerine kumbarasında biriktirdiği bilcümle parasını bağışladığını söyledi. – BAYBURT

Share: