‘Kuma getirme’ cinayetinin sanığı iş insanı, fenomen yeri keşfi sonrası tahliye edildi

Görüngü, 8 Şubat akşamı, Pınarbaşı ilçesi Gümüşgün Mahallesi Kodes Caddesi’nde meydana geldi. Aynı hastanede temizlik görevlisi olan Muhammed Iş Patal, halasının kızıyla evli olan ve İngiltere’birlikte yaşan Musa Aktaş’ın, Pınarbaşı’na geldiğini öğrendi. Patal’ın İngiltere’da 2’nci evliliğini yaptığı iddiasıyla Muhammed Ufuk Denizköpüğü, arkadaşı Ahmet Özkan ile Musa Patal’ın evine gitti. Lüle Taşı ve Özkan, iş insanı Patal’ı cop ve muştayla darbetti. Musa Denizköpüğü, akak odasına gidip silahını alarak Ahmet Özkan’a elem etti. Özkan, görüngü yerinde hayatını kaybederken, Muhammed Zekâ Aktaş ise kaçtı. Denizköpüğü’ın peşi sıra bile keder ettiği sav edilen aksiyon insanı Musa Eskişehir Taşı, hastanedeki tedavisi sonrası tutuklanıp cezaevine gönderildi. Otomobiliyle kaçan Muhammed Içtihat Lüle Taşı ise Kayseri girişindeki uygulama noktasında polis güçleri vasıtasıyla yakalanıp tutuklandı.

KENDİSİNİ DÖVEN AKRABASI İÇİN BIRLIKTE MÜEBBET İSTENDİ

Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın olayla ait yürüttüğü soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi. İddianamede, nahoş şikayetçi sanık Musa Patal hakkında ‘kasten öldürme’ ve ‘adam öldürmeye teşebbüs etme’ suçlarından müebbet mahbes cezası istendi. Maznun Musa Eskişehir Taşı’ı darbeden akrabası Muhammed Beyin Patal hakkında birlikte ‘adam öldürmeye teşebbüs etme’ suçlamasıyla müebbet delik cezası kâm edildi.

Kayseri 3’üncü Okkalı Ukubet Mahkemesi’nde sabık hafta ilk kez bilgili karşısına çıkan, Londra’dan dinlence ve yatırım amacıyla memleketine geldiğini anlatan tutuklu maznun Musa Patal, “Beni cop ve muştayla dövdüler. Öldürmek istediler. Fırsatını bulup yatak odasına kaçtım ve buradaki silahımla birey havliyle elem ettim” dedi.

TAHLİYE OLDU

Murafaa heyeti, verdiği duruluk kararla sanıkların mevkufiyet hallerinin devamına ve görüngü durumunda his yapılmasına karar verip duruşmayı ertelemişti. Kayseri 3’üncü Ağır Ukubet Mahkemesi heyetinin esbak Pınarbaşı ilçesindeki fenomen yerinde yaptığı keşifte, serbest güvenlik önlemleri alındı. Duruşma heyetinin tamamının katıldığı keşifte, 8 birey de şahit namına dinlendi. Yapılan irfan sonrası mahkemenin verdiği küşayiş kararla sanık hisse senedi insanı Musa Denizköpüğü, bulunan kanıt durumu nedeniyle tutuklanmadan yargılanmak amacıyla tahliye edildi.

Share: