Küçükçekmece’de benzeri zat, kızına yakıştıramadığı damadını kalbinden bıçaklayarak katletti

Küçükçekmece İnönü Mahallesi’nde 21 Ilkgüz Çarşamba günü akşam saatlerinde Turhan Ketenci, damadı Yanardağ Çubukcu’yu kalbinden bıçaklayarak öldürdü. İddiaya göre, Ketenci torunu doğduktan aynı hafta sonradan kızını görmeye gitti. Kapıyı damadı açınca aralarında ağız dalaşı yaşandı. Ketenci, sıkça kızına yakıştıramadığını dile getirdiği damadı Volkan Çubukçu’ya bıçakla saldırdı. Damadını kalbinden bıçaklayan Ketenci, bayındır tavırlarla olay yerinden ayrıldı. İhbar üstüne olay yerine polis güçleri ve esenlik ekipleri gönderme edildi. Çubukçu esenlik ekiplerinin müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Turhan Ketenci, çıkarıldığı mahkeme eliyle tutuklandı. Eloğlu Volkan Çubukcu’nun cenazesi 23 Ilkgüz Cuma haset Bartın Ulus’ta defnedildi.

“ANNEME KÜFRETTİ, ELİNİ BELİNE GÖTÜRÜNCE SİLAHI VAR SANDIM”

Küçükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcılığı cinayetle ilgilendiren sormaca başlattı. Ketenci, savcılıkta alınan ifadesinde fenomen günü dünürünün evine gittiğini, burada karşılaştığı damadıyla aday ağız dalaşı yaşadıklarını, annesine küfredince haddinden fazla sinirlendiğini öne sürdü. Kızının kaçarak evlenmesi nedeniyle damadıyla ortada düşmanlık olduğunu, alet için aldığı beyaz zehir eşyanın markasıyla ilişkin de sorun çıkardığını belirten Ketenci, tartışma sırasında elini beline götürünce silahı olduğunu fikren, yanında taşıdığı ekmek bıçağını kendisini savunma üzere kullandığını iddia etti. Ketenci ‘Kasten öldürme’ suçlamasıyla, tutuklanma talebiyle irsal edildiği mahkeme tarafından tutuklandı. İlk tespitlere bakarak damat Yanardağ Çubukçu’nun kalbinden ve bacağından aldığı bıçak darbeleriyle öldüğü belirtilirken, soruşturmada otopsi raporlarının beklendiği, tanık ifadeleri alındıktan bilahare iddianamenin hazırlanacağı öğrenildi.

KAYINPEDERİN EVE GELİŞİ GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Damadı ile ağız dalaşı yaşadığı ve kendini bakmak üzere bıçak kullandığını rapor eden Turhan Ketenci’nin olayın yaşandığı dönüş, damadının evine gelişine ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya imdi. Binanın önüne yanaşan otomobilden nazil Turhan Ketenci’nin doğrudan binaya yöneldiği, bu tam ise otomobili başka benzeri kişinin park yeri ettiği görüldü. Binaya giren Turhan Ketenci, tıpkı zaman geçmeden gene otomobile dönerek buradan ayrıldı.

“CANLI SİNEK BİLE BIRAKMAM DİYE TEHDİT ETTİ”

Kayınpederi tarafından bıçaklanarak maktul Volkan Çubukcu’nun üzüntülü ailesi o geceleyin yaşananları anlattı. Yanardağ Çubukçu’nun eşi Meral Çubukçu, “Volkan ile tığ haddinden fazla başlangıçta aynı yerde çalışıyorduk. Babam bile orada çalışıyordu. O zamanlardan beri Volkan’ı sevmiyormuş. İşten çıkınca yollarımız ayrılmıştı. Bir müddet sonraları gine yollarımız kesişti, sevdik birbirimizi. Babam banko istemediğini söyledi. Yanardağ’ı sevdiğimi ve istemeye geleceklerini belirttim. ‘Kesinlikle gelmesinler’ dedi babam. ‘Çoban olsa kabul ederim ama onu kabul etmem’ dedi. Ben de sevdiğimi belirttim. Sonra tığ kendi aramızda nikah kıyıp dernek yaptık. Yer başından beri hoppadak babam cebin çıkıyordu. Evlendikten bilahare aramız bozulunca babamla gene uylaşmak üzere araya eş dostlarımızı soktuk. Barıştıktan sonraları babamın isteğiyle ikinci düğünümüzü yaptık ve gelişigüzel husus normale döndü. Elan sonradan eşimin sigarasından sakalından gelişigüzel şeyinden erinçsiz olmaya başladı. Henüz sonra ben da oradayken kayınbabamın evine geldi ve ‘canlı cibin üstelik bırakmam’ diye niteleyerek tehdit etti. Yetkililerden bu konu karşı müzaheret istiyorum. Ona arkalama edenlerin kim olduğunun bulunmasını istiyorum. Onların birlikte ukubet almasını istiyorum” dedi.

“BEBEĞİN DOĞUMUNA GELDİ HASTANEYE, HİÇBİR SIKINTI YOKTU”

Gözyaşlarına hakim olamayan Volkan Çubukcu’nun annesi Satiye Çubukcu, “Haddinden Fazla güzeldi, aralarında tek sıklet yoktu. Bebeğin doğumuna geldi hastaneye, tek sorumluluk yoktu. On Paralık olmadık şeylerden çocuğuma gıcık ergin. Gelinimle dahi aralarında tek gravite yoktu. Annesi olsun babası olsun ailecek çocuğumun mutluluğunu kıskandılar. O şeb hedefinde ihtimal de ben vardım. Ben bu vicdan azabıyla yaşayamıyorum, adalete güveniyorum. Bu adamın sonuna kadar cezalandırılmasını istiyorum. O gece yanında bulunup arkalama fail insanların tıpkısı dakika önce bulunmasını istiyorum. Benim bir oğlum henüz var, ego onu bile kaybetmek istemiyorum. Ben ayrımsız anneyim ciğerim yanıyor. Adaletin onun peşini bırakmayacağına inanıyorum” diyerek konuştu.

“ÇOBAN ALSAYDI KIZIMI BU ALMASAYDI”

Cet Mustafa Çubukcu ise, “Oğlumu, kayınpederi kapının önünde geldi, katletti. Katletmeden aynı dönem önceki kayınpederi, ‘ego bu çocuğun sakalından ve konuşmasından hoşlanmıyorum. Uyar, ego bu çeşit davranışları sevmiyorum. Bari sürücü alsaydı kızımı bile bu almasaydı’ diyor. Serencam zamanlarda üstelik daima ‘seni de öldürürüm o çocuğu dahi öldürürüm’ diye niteleyerek kızının telefonuna mesajlar atıyormuş. ‘Ben raporluyum, sizi öldürürsem ben ceza filan almıyorum. 5-6 kamer yatarım, 7’nci kocaoğlan yatmam dahi’ diyerek aynı periyot öncesinden söyledi” şeklinde iddialarda bulundu.

Yanardağ Çubukcu’nun kardeşi Hedef Çubukcu, “İşten gelmiştim, rahat etmek üzere odama geçtim. Kestirmece 40 zaman sonraları bağırış sesleri duydum. Abimin yere düştüğünü gördüm, kanaması vardı. Bağırıyordu abim lüp içinde, ‘babam beni bıçakladı’ diyerek. Hemencek arabaya bindirip hastaneye götürdük. Hastanede öldüğü anlaşıldı. Akıbet sözlerinde abim, kayınpederinin onu öldürdüğünü söylüyor. Canımız yandı, ciğerimiz söndü. Benzeri bıçak kamu ailemize girdi. Suçluların yer yavaş şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: