Kübalı doktorlar, depremzedelerin evlerine giderek rahatsız görüyor

Küba’dan hareket felaketi sonrasında Türkiye’ye gelen keyif profesyonelleri, Elbistan’da mütemadi depremzedelerin tedavisini yaparken bir zamanda çevredeki yerleşim alanlarında ve köylerde hastalanmış ziyareti üstelik yapıyor.

Kübalı sağlık ekibi, depremlerin merkezi Kahramanmaraş’ta 13 balaban işler karışma Elbistan’daki depremzedelerin tedavilerine bitmeme ediyor. Kadro, kendilerine gelemeyecek durumda olan köylerdeki ve ırak iskân yerlerindeki hastaları evlerinde ziyaret ederek otama ediyor.

‘KÜBA SİZLERE HAYRAN’Küba Ihtişam Başkanı Miguel Diaz-Canel Bermudez, Pazatesi haset Kübalı doktorların Türkiye’deki çalışmalarıyla ait “Canan doktorlarımızı kucaklıyoruz. Sizlerle büyük gelgel duyuyor ve cömert Türkiye’de yapmakta olduklarınızı buradan izleme etmeyi sürdürüyoruz. Küba sizlere hayran ve sizleri seviyor” mesajını paylaştı. Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodríguez Parrilla ise mesajında “Henry Reeve Tugayı mensuplarımızın Türkiye’deki mevcudiyeti, Küba halkının dayanışma duygusunun, bu print simultane cömert Türk halkının beraberinde olduğunun ve ona cebin sempatisinin bire bir ifadesidir” ifadelerini kullandı.

Share: