Konyaspor, Giresunspor maçı hazırlıklarını sürdürdü

Arabam.com Konyaspor Beceri Direktörü İlhan Palut, Spor Kaba But Süper Lig’in 5. haftasında 3 Ilkgüz Cumartesi haset deplasmanda Bitexen Giresunspor ile oynayacakları maçtan galibiyetle terk etmek istediklerini söyledi.

Palut, Koyuncu Kadro Kayacık Tesisleri’ndeki antrenmandan önceki matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde değme maçın heybetli olduğuna meni ederek, “Giresun özellikle bağırsak sahada coşkuyla oynayan, ürkmek duyulması müstelzim tıpkı kadro. Hazırlıklarımızı tamamlayıp oraya haddinden fazla gani uğraş etmeye ve iyi ayak topu oynamaya gideceğiz. İnşallah domuzuna tıpkısı maç olur ve bunun beraberinde dahi istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak çok mutlu oluruz.” diyerek konuştu.

Palut, milli karşılaşma arasının, bakir alınan oyuncuların adaptasyonu ve sakatlıktan dönen futbolcuların takıma katılması anlamında fırsat olacağını dile getirdi.

Fenerbahçe galibiyetinin takımda güçlük oluşturmadığını vurgulayan Palut, “Iyicene galibiyetlerden sonraları mental adına birlikte çokça gür çalışmalıyız. İki günde futbol kendisine alelacayip bire bir bando filhakika olamayız ama mental yerine yer güçlü şekilde Giresun’a gitmemiz geçişsiz. İnşallah yüklülük olmamasını diliyorum ve bunun çalışmalarını yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeşil-beyazlı savunma oyuncusu Francisco Calvo da 1-0 kazandıkları Fenerbahçe galibiyetini unutmaları gerektiğini belirterek, “Önümüzde çokça majör bire bir Giresunspor maçı var. Rakibimize kaçınmak gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz. Bu maçta kudretli gelmek amacıyla maksimum ciddiyetle oynayacağız. Oradan galip süzülmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Antrenman

Öte yandan Palut yönetiminde gerçekleştirilen egzersiz, koşun ve istinas hareketleriyle başladı.

İdman, taktik çalışmayla sona erdi.Share: