Konya’dan kıtalararası dış satım

2005 yılında Konya’üstelik kurulan Hile Darp Otomotiv Maxiforge, Avrupa, Ortadoğu ve Şimal Afrika’bile 20 ülkeye ihracat yapıyor.

Çelik dövmeden otomotiv yedek parçaları, tır-treyler sakınma parçaları, beşinci tekerlek onarım takımları, king pimler imalatı, savunma endüstri, demir hat ve maden endüstrisi alanlarında neşelilik gösteren müşareket, TurkishExporter’ın sunduğu serbest ihracat ağı ile gelişmeye devam ediyor. İhracatın Türkiye amacıyla önemine değinen Alengir Vurma Otomotiv Aut Tecim Yöneticisi Cengiz Keleşoğlu, “Ülkemizin kalkınması ve yerli üretimin güçlenmesindeki sunu iri etkenin ihracat olduğunu düşünüyorum. Tığ birlikte bu alanda herhangi bir dönme daha üstelik ileriye müracaat etmek, dış satım hacmimizi artırmak amacıyla; muamele araştırmaları yapıyor, murat pazardaki fuarlara paydaşlık sağlıyor ve TurkishExporter’ı kullanıyoruz” dedi.

“E-ihracat uğur pazardaki müşteriye vurmak amacıyla büyük”

İhracat potansiyeli kâin ülkelere duyulmak üzere e-ihracatın faydalarına değinen Keleşoğlu, “E-dış satım murat pazardaki müşteriye aksetmek için verileri basitçe elde edebileceğimiz bir yapıdır. Çağı görmek için işin içine teknolojiyi katmak yiyecek, biz bu alanda TurkishExporter’ı kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sektörümüz için sunma büyük gizil Almanya”

Sektörün Avrupa’daki ihracat potansiyeline değinen Keleşoğlu, “Ürünlerimizi ihraç gelmek üzere yeryüzü iri potansiyeli Almanya’da görüyoruz. Yapıt grubumuzun anne üreticisi bu ülkede ve sektörümüzün en iri toptancıları bu ülkede bulunuyor. Biz de Avrupa standartlarında mahsulat üretiyor ve ihracat sağlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. – KONYA

Share: