Komutan Işıksu: “Henüz evire çevire günlere alay malay yürüyoruz”

Adapazarı Belediyesi Ilkgüz kocaoğlan meclis toplantısında konuşan Başbuğ Bahtiyar Işıksu, “Bu şehir, seçkin şeyin arz güzelini hak ediyor. Sunu güzeli üzere hep gelişigüzel gayretliyiz ve daha iyice günlere alay malay yürüyoruz. Sözlerimizi birer birer tutuyor ve projelerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Adapazarı Belediyesi Ilkgüz kocaoğlan görgüsüz sedir toplantısı, Başkan Mutlu Işıksu başkanlığında, sedir üyelerinin katılımıyla Orhangazi Hars Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ruzname dışı danışma işleyen Başkan Mutlu Işıksu, projelerden bahsetti ve gelinen sonuç aşamaları uzun boylu paylaştı. Adapazarı’nın değerine derece katmaya devam ettiklerini vurgulayan Başbuğ Işıksu, “Mahallemi Güzelleştiriyorum ve asfalt çalışmalarımız, hayata güzeşte projelerimiz, sosyal tesislerimiz, millet evlerimiz, parklar ve spor sahalarımız özet temas alanda Adapazarı’mızın değerine derece katmaya devam ediyoruz. Dernekkırı Ulus Evi, Taşkısığı Budun Evi, Karaman Bala Hakları Sokağı, Hızırtepe Çocuk Hakları Bahçesi, 15 Temmuz Camili Yavru Hakları Adası, Yeşilbayraktar Yetiştirme Yurdu ve Sıra Kademe, Taşkısığı Sosyal Tesisleri, Alandüzü Toplumsal Tesisleri, Acıelmalık Toplumsal Tesisleri, Çamyolu Toplumsal Tesisleri, Çağlar Sosyal Tesisleri, 10 Skor Muhtarlık Binası, 52 Sayı Bala Parkı, 35 Nüsha Spor Parkı, 34 Sayı Spor Sahası (Futbol-Basket-Voleybol) ve Mahallemi Güzelleştiriyorum projemizle 251 çıkmaz ve caddede çalışmalarımızı hamdolsun tamamladık. Bu projeler, faaliyete güzeşte ve açılışını yapacağımız projelerimizdi. Hamdolsun hemencek bitmeme eden açılışını heyecanla beklediğimiz 3 projemiz var. Bunlar ise; CEZIRE Veriş Güneşler Yerleşkesi, Meserret Bahçe, Adapazarı Tecim Müzesi Allah baht ederse bu 3 projemizin açılışında da sizlerle bu arada olacağız” dedi.

“Haddinden Fazla pir bire bir çalışmayı Bakanlığımızın desteğiyle hayata geçiriyoruz”

Tarihi Ulus Hamamı’ndan birlikte konuşmasında bahseden Başbuğ Işıksu, “Geçtiğimiz hafta Valimiz Tehlikeli Oktay Kaldırım ile birlikte, Firez Varlıkları ve Müzeler Umumi Müdürümüz Gökhan Yazgı’yı Tarihi Ulus Hamamı’mızda konuk ettik. İl Kültür Müdürümüz Süleyman Acar de bizimleydi. İnşallah çokça kalifiye, çok sunturlu benzeri çalışmayı Bakanlığımızın desteğiyle hayata geçiriyoruz. Valimize bile antrparantez teşekkür ediyorum. Adapazarı’mızın hars mirasına erbap çıkmak için gayretle çalışmaya bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

“Çıkmaz ve caddelerimizin adeta çehresini değiştiriyoruz”

Mahallemi Güzelleştiriyorum ve asfalt çalışmalarında gelinen akıbet durumu paylaşan Başbuğ Işıksu, “2022 yılında 17 mahallemizde (Tekeler, Yağcılar, Alandüzü, Korucuk, Tuzla, Çukurahmediye, Maltepe, Ozanlar, Karaman, Dağdibi, Güneşler Merkez, Güneşler Yıpranmamış, Acıelmalık, Tepekum, Çamyolu, Taşkısığı ve Mahmudiye) asfalt çalışmamız var. Mahallemi Güzelleştiriyorum çokça daha açık; altyapısı, kaldırımı, asfaltı, aydınlatması ve ağaçlandırmasıyla sokak ve caddelerimizin adeta çehresini değiştiriyoruz. 2022 yılında Mahallemi Güzelleştiriyorum Projemiz çerçevesinde ise 9 mahallemizde (Semerciler, Cumhuriyet Altını, Tığcılar, Papuççular, Akıncılar, Çukurahmediye, Yenicami, Yağcılar ve Korucuk) çalışmamız var. Rustik mahallelerimizde toprak yolları çalışmalarımız, doğalgaz çalışmalarımızın ardından asfalt değişiklikler çalışmalarımız çokça faal aynı şekilde sahadayız ve sahada olmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

18 kullanılmamış açacak

Adapazarı Belediyesi yerine 18 çevirici satın aldıklarını tamlayan Başbuğ Mutlu Işıksu, “Pir tıpkısı bili çevirmek istiyorum. Katışıksızlık İşleri Müdürlüğümüze 16 sayı, Bilgelik İşleri Müdürlüğümüze 2 sayı doğmak için toplam 18 sayı sıfır kamyonları Belediyemiz yerine satın aldık. Araçlarımız birlikte geldiler, akıbet kontrollerini tamamlıyoruz. Haddinden Fazla yakında sahada olacaklar. Adapazarı’mıza hayırlı olmasını istek ediyorum” ifadelerini kullandı.

6 kullanılmamış sosyal organizasyon geliyor

Başkan Işıksu konuşmasının serencam bölümünde şunları kaydetti; “Sulp, Dağdibi, Karadere, Karadavutlu, İlyaslar ve Mahmudiye tutmak amacıyla 6 mahallemize toplumsal bünye kazandırıyoruz. Aynalı olsun inşaallah. 6 Eylül Salı haset yani ferda inşallah ihalesini gerçekleştiriyoruz. 7 Ilkgüz Çarşamba günü Cezire Maltalık’ın ihalesine çıkıyoruz. Ada Hanay ile şehrin kalbinde çokça önemli tıpkısı çalışmaya imza atıyoruz. Eskimemiş ayrımsız kayran, yıpranmamış benzeri çarşı, yıpranmamış ayrımsız Şehremaneti Binası, yeni tıpkı otopark, yeni benzeri müze ve kullanılmamış tıpkısı evlendirme dairesi. 6 proje Cezire Sahn çatısı altında olacak. Doğru olmasını Tanrı’tan talep ediyor, destek veren herkese yeniden şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Komutan Işıksu’dan teşekkür

32 projeden henüz çok proje ürettiklerini kaydeden Işıksu, “Tanrı’ın izniyle Adapazarı’mıza verdiğimiz sözleri bir bir hesabına getirmekten iri bahtiyarlık duyuyoruz. 32 proje diye yola çıktık ve hamdolsun hayata geçirmekte olduğumuz projelerle bu sayının haddinden fazla elan fazla üzerindeyiz. Bunu hep gelişigüzel başardık. Siz çok bulunmaz Meclis üyelerimiz, faaliyet arkadaşlarımız, muhtarlarımız. Hepinizden, hepsinden Tanrı razı olsun. Adapazarı’mıza hizmet yolculuğumuzda bizlere ulama sunan herkese bire bir kere çıktı teşekkürname ediyoruz. Teşekkür demişken, Belediyemizin tanıtım alanlarında görenleriniz vardır. Bu haftadan itibaren yayımladık. Şehrimiz çok cesim yatırımlar kazanmaya devam ediyor. Daha evvel bile bahsetmiştim fakat yine gine hatırlatmakta yarar görüyorum. SGK Kavşağı, Budun Bahçesi, Yıldız Marmara Otoyolu, Müstacel Boyut Hastanesi, Site Hastanesi ve Adliye Binası” diyerek konuştu. – SAKARYA

Share: