Komutan Fatih Köse: “Ebubekir Kuyubaşı öğretmenimize yönelik saldırıyı kınıyoruz”

Başbuğ Fatih Köse: “Ebubekir Kuyubaşı öğretmenimize müteveccih saldırıyı kınıyoruz”

KÜTAHYA – Eğitim Bilimi-Ayrımsız-Sen Kütahya 1 No’lu Şube Başkanı Fatih Köse, Kütahya’birlikte ayrımsız öğretmene yönelik saldırıyı kınadıklarını tabir etti.

Köse, Kütahya Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi Başmuallim Başyardımcısı, ayrımsız zamanda sendika üyesi olan Ebubekir Kuyubaşı’nın görevi sırasında, benzeri okulda vazifeli eksantrik tıpkı öğretmen marifetiyle darp edildiğini söyledi.

Köse ve sendika üyesi öğretmenler, Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi önünde matbuat açıklaması yaparak, söz konusu şiddeti kınadıklarını dile getirdiler.

Köse, yaptığı açıklamada, “Hepimizi dikçe üzen benzeri momentum hadisesi üzerine tepkimizi yayımlamak ve bu soy kerih hadiselerin yeniden yaşanmaması amacıyla yapılması gerekenleri beyan etmek üzere toplandık.Bire Bir öğretmenin gine aynı eksantrik eğitimciye karşı uyguladığı akın, zedelenmek ve tehditleri üzülerek öğrendik.Meselenin mahiyet mahiyetini sanmak ve tıpkı haksızlığa anahtar olmamak yerine süreci araştırdık.Kütahyamızın köklü okullarından biri olan ve bu zaman önünde toplandığımız Kütahya Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi müdür başyardımcısı; görevini yaptığı esnada gene bir okulda sarıklı, tıpkı zamanda yetişek bakım kolunda zindelik gösteren, hangi hisse senedi olduklarını eylem ve söylemlemleri ve temsilcisi oldukları zihnî geleneğin eskiden milletimize yaptıkları sebebiyle bol bildiğimiz tıpkısı sendikanın mülk temsilcisi vasıtasıyla odası basılarak çarpma ediliyor. Aldığı afiyet raporunu mevzuatımız gereği izne yöneltmek amacıyla bizatihi talip idarecisine saldıracak kadar gözünü karartan bu can odada mevcut aynı bayan öğretmenimizin gözü önünde ekol yöneticisine karşı görevini yaptığı için faziletkâr sesle saygısızlık yaptığı yetmiyormuş kadar yakasından epilepsi çekiştirip kendisini dışarıya kavgaya çağırma ediyor.

Sendikamızın birlikte üyesi olan başöğretmen başyardımcısı, olayın büyüyeceğini sezip tıpkısı an geçmiş koridorlarda kâin asayiş kamerasının açısına girebilmek amacıyla kapıya yöneliyor.Malum kişi yoluyla tam kapıdan çıkmak üzereyken boğazından tutulup suratına edisyon atılıyor. Hele azrail kadrajına girmemesi için odaya hoşgörüsüz çekiliyor. Bu tam yaşanan gerginliğin büyümesinden keder fail bayan öğretmenimizin arkalama çağrısı için dışarıya çıkması ve kapıyı bariz bırakması sonucu bu durum azrail kayıtlarına yansıyor. 1 dakikaya mümasil bire bir müddet görevi başında üyemize hücum bitmeme ediyor. Olayın başlangıcında odada kâin eş öğretmen hızlıca durumu okulda mevcut çalışanlara iletiyor ve çalışanların odaya yaklaşması ve seslerinin duyulmasıyla bilindik şahsiyet bu davranışının başkalarınca görünmemesi için saldırısını sonlandırıyor ve odadan çıkıyor” diye konuştu.

Ebubekir Kuyubaşı’nın namına saldırıda bulunduğunu sav ettiği T.D.’den, T.D.’nin da Kuyubaşı’ndan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Share: