Komutan Demirtaş: “Yararsız cem saatlerine uymayanlara ceza uygulayacağız”

İlkadım Şehremini Necattin Demirtaş, vatandaşlardan yararsız cem saatleri ve çöpleri ayrıştırma uygulamalarına destek vermelerini isteyerek, “Çöp toplama saatlerine uymayanları sivil zabıtalarımız fotoğraflayıp Kabahatler Kanunu’na bakarak onlara cezai müeyyide uygulamasına gideceğiz” dedi.

İlkadım Belediye Reisi Necattin Demirtaş personel ile toplantılarına bitmeme ediyor. Evcil yönetimlerde önemli bir görevi üstlenen Sililik İşleri Müdürlüğü çalışanları ile ayrımsız araya mevrut Başbuğ Demirtaş, “Katışıksızlık işleri belediyenin kalbidir. Çalışmalarınız sebebiyle temizlikte eş benzeri ilçeyiz. Esas emekçiler, mesai veren, alnının teriyle geçimini bulmak üzere etkin seçkin arkadaşım önceliğimiz olacak” diyerek konuştu.

“Doğru olan kazanacak”

Saflık işçileriyle Şehremaneti Çokça Gayeli Salon’üstelik ayrımsız araya gelen İlkadım Şehremini Necattin Demirtaş, “Bizler amme görevlisiyiz. Amacımız, vatandaştan toplanan, iller bankasından alınan payı vatandaşa hizmet yerine anlayışsız iadeli etmektir. Bu bizim rüçhan işimizdir. Göreve geldiğimizde bu kentin sorunlarını, sıkıntılarını biliyorduk ve geldiğimizden bu yana bilcümle söyledik: Tığ işimizi akla yatkın yapacağız. Ahlaklı, inançlı yapacağız. Bağıranlar, hoşuna gitmeyenler olacak amma bildirme böylelikle doğru olan kazanacak” şeklinde konuştu.

“Hiçbiri bizi yıldırmadı”

Geldiğinde karşılaştığı sorunların kendisi üzere şaşırtı olmadığını anlatım fail Başbuğ Demirtaş, “Hiçbiri bizi yıldırmadı. Çabucak zamana ihtiyacımız vardı. Değim esasına göre çalışacağız, sistem emeğinin karşılığını takanak, eksiklerimiz kesin vardır. Tek arkadaşımız zaaf etmesin eksikliklerimizde tamamlayacağız. Bunu tasarrufla sağlıyoruz ve böyle yapmaya bile bitmeme edeceğiz. Sizlerin de kasaba ve el sağlığı üstüne nazik aynı hassaslık göstermenizi istiyorum. Halkımızın de akman ve mıhlı ortamlarda yaşamlarını devam ettirebilmeleri amacıyla, çöplerini evlerinde ayrıştırmaları saatli çöp toplama saati uygulamalarına bindi vermesini istiyoruz. Zira bu durumla başlangıç edemiyoruz. Yararsız çokluk saatlerine uymayanları sivil zabıtalarımız fotoğraflayıp Kabahatler Kanunu’na göre onlara cezai yaptırım uygulamasına gideceğiz” ifadelerini kullandı.

“İşinin arkasında metin duranın yanındayım”

Başbuğ Demirtaş, işçilere hitaben şunları söyledi:

“Siz temas devir sahadasınız, kentteki dönüşümü yakından görüyorsunuz. Biz istiyoruz ki İlkadım’ın sokaklarıyla, caddeleriyle, herkesin huzurlu tıpkısı şekilde yaşayabileceği bire bir yere dönüşsün. Bunun gayreti içinde çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Siz işinizin arkasında metin durun, ben birlikte sonuna büyüklüğünde sizin arkanızda duracağım. Ki olursanız olun, hangi görüşten, ne inançtan, ne siyasi partiden olduğunuzun önemi namevcut. Koskocaman olan ahlaklı, itikatlı, adaletli, emeğe gocunmak duyan bir eş olabilmek. İlçemizin bütün bileşenleriyle tığ nazik aynı aileyiz. Ego bile himmet dünyasından mevrut biriyim. Açlığı, yokluğu, sefaleti bilirim. Belediyede soylu erki yapımızı daha birlikte güçlendirip, çalışanımızın, işçimizin şartlarını henüz da iyileştireceğiz. Sizinle gurur duyuyorum. Onur duruyorum.” – SAMSUN

Share: