Kocasinan’da çalınmadık başlık, girilmedik heves kalmıyor

Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, benzeri yandan Kocasinan bölgesinde eğleşme eden gerekseme sahiplerine bindi olurken tıpkısı yandan dahi sarsıntı nedeniyle Kayseri’ye mihman olarak gelen depremzedelerin yanında meydan aldıklarını söyledi.

Komutan Çolakbayrakdar, Oruçreis Mahallesi’ndeki Içtimai Yardım İşleri Müdürlüğü’nün deposuna eskimemiş gelen ürünleri inceledi. Kocasinan Belediyesi namına ilçede tevakkuf eden ihtiyaç sahiplerinin bu zamana büyüklüğünde olduğu gibi gelişigüzel zaman yanlarında olduklarını vurgulayan Başbuğ Çolakbayrakdar, ayrımsız yandan de depremin yaralarını çekmek üzere var güçleriyle çalıştıklarını rapor etti.

Kocasinan Belediyesi’nin temas ant depremzedelerin ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu ve serencam yaralar sarılana büyüklüğünde çalışmalara devam edeceklerini tamlayan Komutan Çolakbayrakdar; “Kocasinan Belediyesi adına içtimai yardımlarımıza bitmeme ediyoruz. Kocasinan bölgesinde ikamet fail gerekseme sahiplerinin temas zaman yanlarında olurken, tıpkı yandan de yer sarsıntısı dolayısıyla şehrimize mihman kendisine mevrut kardeşlerimizin yanı sıra kayran alıyoruz. Kardeşlerimize lüzumlu Toplumsal Market ile çul ihtiyacını karşılarken gerekse nezaret noktasında gıdaları ulaştırıyoruz. Bu noktada bizlere destek olan bilcümle hayırseverlere teşekkür ediyorum. Depremin evvel saatlerinden itibaren hem yer sarsıntısı bölgelerinde hem dahi şehrimizde bulunan depremzede kardeşlerimize bindi olan Kayserili hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Ayrımsız ailenin A’dan Z’ye neye ihtiyaçları varsa hepsini eriştirme noktasında gayretimiz devam ediyor. Bu yaralar da geçecek. Zaman bu yaraların sarılması için elimizden geleni gayreti gösteriyoruz. Lüzumlu yer sarsıntısı bölgesinde fiziksel namına yapılacak çalışmalarla gerekse burada yapılması müstelzim nezaret, giyim kadar rastgele alanda tüm birimlerimizle 7/24 saat faaliyet mefhumu gözetmeksizin çalışmalar bitmeme ediyor.” ifadelerini kullandı.

Komutan Çolakbayrakdar, rutin belediyecilik faaliyetlerini yeryüzü bol şekilde adına getirirken başka yandan birlikte toplumsal belediyeciliği en üst seviyeye çıkardıklarını sözlerine ekledi. – KAYSERİ

Share: