KMÜ’den depremzede çocuklara yetişek desteği verilecek

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası Karaman’a getirilerek yurtlara yerleştirilen depremzede ailelerin çocuklarına KMÜ tedris elemanları marifetiyle yetişek desteği verilecek.

KMÜ Terbiye Fakültesi öncülüğünde Keyif Bilimleri Fakültesi ve Keyif Hizmetleri Çığır Yüksekokulu talim elemanları, okul öncesi dönemdeki depremzede çocuklara terbiye desteği sağlanması hususunda çalışmalara başladı.

Projenin hayata geçirilmesi üzere Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ile mülaki tedris elemanlarına Rektör Yardımcısı ve Terbiye Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay zevcelik etti.

Ziyarette tedrisat elemanları Rektör Mehmet Gavgalı’ya Karaman’a gelerek Yüreklilik Yurtlar Kurumu’nda mütezayit ekol öncesi öğrencilere yapacakları fahri öğretmenlik konusunda bilgiler aktardı.

Rektör Gavgalı ise konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Üniversitemiz tedrisat elemanlarının yapacak olduğu mecmu çalışmalar çocuklarımız için son kademe faydalı olacaktır. Fahri öğrencilerimiz eşliğinde yapılacak olan aktiviteler çocuklarımızı ruh bilimsel ve içtimai yönden geliştirecektir. Çocuklarımızın gelişimi amacıyla her birimiz elimizi taşın altına koymalıyız ve darülfünun adına bunun bilincindeyiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişmesi namına hanay geçirilecek olan bu proje amacıyla tedris elamanlarımızı tebrik kartı ediyor, kendilerini canı ilgiyle destekliyorum.”

Share: