Kızılay Konya Şubesi depremzedelere yardımlarını sürdürüyor

Kızılay Konya Şubesi, “asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgelerden Konya’ya gelen depremzedeler üzere sağlanan çul ve kişisel hijyen paketi üzere ihtiyaçların ulaştırılmasına arkalama ediyor.

Selçuklu Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi’nin spor salonunda İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ve Konya Valiliği hisse senedi birliğiyle oluşturulan boşaltmak ve şahsi ihtiyaçların kayran aldığı “sıhhat mağazası” depremzedeler için hizmet veriyor.

Kızılay Konya Şube Umumi Heyet Üyesi Recep Tayyip Acar, depremin evvel günlerinden itibaren depremzedeler için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Deprem bölgelerinden mevrut ailelerin giyim, zatî hijyen paketi üzere ihtiyaçlarının karşılandığını tamlayan Çevik, “Türk Kızılay Konya Şubesi olarak depremzedelerimize ihtiyaçlarını ulaştırmaya devam ediyoruz. İyilik mağazamızda 13 Şubat’tan bu yana 5 bin 138 vatandaşımızın ihtiyacını karşıladık, karşılamaya bitmeme ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Acar, emeği güzeşte herkese teşekkür ederek, yardımların devam edebilmesi üzere insanlardan paketli yeni giysi ve şahsi gerekseme desteğini sürdürmelerini istek etti.

Share: