Kito Deresi ikinci kadem park yeri çalışmaları başladı

Şanlıurfa Eyyübiye ilçesinin hızla gelişen bölgelerinden olan Yenice ve Osmanlı Mahallesi beyninde düzlük düz Kito Deresi’nde başlatılan ikinci girişim otopark ve kasaba düzenlemesi çalışmaları sevinçle karşılandı.

Mahalle Muhtarı Hamza Göktaş işe gelişigüzel Kito Deresi otopark ve yer düzenlemesi projesini durumunda inceleyici Eyyübiye Şehremini Mehmet Kuş, geçen sene yapımı tamamlanan bir numara aşama halı sahanın peşi sıra bu sene ikinci etabı tamamlayacaklarını söyledi. Hem Selçuklu hem bile Osmanlı Mahallesine hitap edecek park projesinin ikinci etabının 10.5 dekardan oluşacağı bilgisini veren Kuş, “Başladığımız ikinci etap projemizin açılışını bahar aylarında yapacak ve üçüncü hamle otopark çalışmamızı başlatacağız. 2023 yılı sonuna akıllıcasına, üç adım adına planladığımız parkımızı ve sosyal tesislerimizi halkımıza kazandırmış olacağız” diye niteleyerek konuştu.

Mahallelerinde başlayan park yeri çalışmasını nazik sevinçle karşılayan füru, bölgede tetkik yapan Kuş’un etrafında alay çemberi oluşturdu. Çocuklarla dolgun ışık çektiren Kuş, çocukların dilek ettiği yavru parklarını sunu gelişmemiş sürede hizmete sunacaklarını söyledi. Mecmu 22 dekardan oluşacak proje içerisinde, yapımı tamamlanan spor kompleksine arttırma adına pusula otağı, çağcıl sadık cihet pazarı, yavru baziçe dünyası ve içtimai donatılar düzlük alacağı bildirildi. – ŞANLIURFA

Share: