Kişmiri yollarında boyut

Esmer yollarının imal, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde dokunaklı gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün nöbet durumu bültenine göre, Ankara Belde Otoyolu’nun Batıkent- İstanbul kavşaklarındaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametindeki köprüde genleşme derzi onarım çalışması cihetiyle bu yönde ulaşım toplama kolundan gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Batı ile Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerinde bakım-onarım çalışması dolayısıyla İstanbul yönü salim abdestbozan trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı kollarında bakım tamirat çalışmaları yapılacak. Bu kesimde sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı- Fırat Viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak erişim Şanlıurfa istikametinden kontrollü sağlanıyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi kapsamında düzenlenen icraat zımnında yolun 113-114. kilometreleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla vesile trafiğine kapatıldı. Bu kesimde ulaşım çevre yolundan bitmeme ediyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde bakım, tamirat ve asfalt çalışması, Fethiye Söğüt yolunun 0-9. kilometreleri ile Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt sathi şümul çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Vezirhan-Gölpazarı yolunun 22-25. kilometrelerinde misil tevsi çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde imal çalışmaları zımnında sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları ehemmiyet taşıyor.

Share: