Kış yaklaştığını hissettiriyor! Hava Bilgisi 4 havza amacıyla sağanak ve fırtına uyarısı yaptı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere bakarak ülkemiz genelinin parçalı yer vadi çokça bulutlanmış, Şark Akdeniz, Orta ve Şarki Karadeniz kıyıları, Şark Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin ibik, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin evcil kalkışmak için boğanak ve vadi düzlük gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor.

Hava sıcaklığında eke bire bir değişiklik olmayacağı, genellikle sezon normalleri civarında seyredeceği durum ediliyor. Rüzgarın alelumum şimal ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arada bir ölçülü kuvvette, Marmara, Ege ve Gün Batısı Akdeniz’in çöz kesimlerinde akva, Marmara ve Şimal Ege’de bazı bazı güdük süreli sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Ege bölgeleri ile Mağrip Akdeniz’in iç kesimlerinde sağlam, Marmara ve Şimal Iye’de kimi vakit gelişmemiş mütemadi fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar kadar yaşanabilecek olumsuzluklara karşı müdebbir ve titiz olunması gerekmektedir.

İLLERE BAKARAK GELGEL DURUMU

İSTANBUL: 20°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, espaslı bora yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlu

İZMİR: 26°C Parçalı ve birkaç bulutlanmış

ADANA: 30°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, gün ortası saatlerinde iç kesimleri ile akşam ezanı saatlerinden sonradan devlet geneli bora ve asuman ses boğanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu

TRABZON: 21°C Modüler ve çokça bulutlanmış, espaslı boğanak yağışlı

ERZURUM: 17°C Parçalı ve çokça bulutlanmış, gün ortası saatlerinden bilahare bora yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Parçalı düzlük saha haddinden fazla bulutlanmış, öğle saatlerinden bilahare sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

Share: