Kırşehir’de Ulus İttifakında açıklık

CHP’li Kırşehir Belediyesinde müteharrik görevlinin toplumsal iletişim araçları paylaşımı itilaf ortağı İYİ Fırka ve CHP arasında krize sebep oldu.

Kırşehir Belediyesine vabeste Site Konseyi Genel Sekreterinin sosyal medyada “Bilgelik solda, Literatür solda, Felsefe solda, Saz solda, Bellek solda, Sorgulama solda, Vicdan solda, dünyalık ve kült ise sağda” paylaşımı sonrası belediyenin konvansiyon ortağı İYİ Parti merkez kaza başkanı Galibiyet Satılmış, İYİ Öğür olmadan CHP’nin belediyeyi alamayacağını ve Şehir Konseyi Umumi Sekreterinin belediyeden mahiye aldığını unuttuğunu tamlayan açıklama yaptı.

Krize illet olan paylaşım sonrası gestalt kaymakamlık başkanı Satılmış, açıklamasında, “akıllara seza sözler paylaşılıyor. 39 sene bilahare sağcı seçmenin oyu ile CHP Kırşehir Belediyesini aldı. Politika üstü bir STK’yı zat zihniyetinize kurban edeceksiniz. Kokuşuk benzeri telakki ile mi CHP intihap kazanacaktır. ‘Para ve diyanet satıyor’ kadar söylemlerle sağcıları istihkar etmek kimsenin birlikte haddine değildir” dedi.

İlçe başkanının antant belediyesinde çatlağa sebep olan açıklaması sonrası izah işleyen Kırşehir Belediyesi Şehir Konseyi Genel Sekreteri Rüya Yâren ise “Ruz kürsüsünden halinizi seyrediyorum. Suçluların telaşı içindesiniz. Ego kaynağı bana ait olmayan ideolojik bire bir tespiti paylaştım” açıklamasında bulundu. – KIRŞEHİR

Share: