Kırşehir’de Budun İttifakında çatlak

CHP’li Kırşehir Belediyesinde çalışan görevlinin toplumsal medya paylaşımı konvansiyon ortağı İYİ Parti ve CHP beyninde krize illet oldu.

Kırşehir Belediyesine merbut Şehir Konseyi Genel Sekreterinin içtimai medyada “Bili solda, Edebiyat solda, Felsefe solda, Enstrüman solda, Us solda, Sorgulama solda, Vicdan solda, mülk ve ilmek ise sağda” paylaşımı sonrası belediyenin ittifak ortağı İYİ Fırka kalıp ilçe başkanı Galibiyet Satılmış, İYİ Fırka olmadan CHP’nin belediyeyi alamayacağını ve Site Konseyi Umumi Sekreterinin belediyeden aylık aldığını unuttuğunu belirten izah yaptı.

Krize bozukluk olan paylaşım sonrası suret kaza başkanı Satılmış, açıklamasında, “akla zarar sözler paylaşılıyor. 39 yıl sonradan sağcı seçmenin oyu ile CHP Kırşehir Belediyesini aldı. Siyaset üstü bir STK’yı kişi zihniyetinize kurban edeceksiniz. Kokuşuk bir iş ile mi CHP seçim kazanacaktır. ‘Para ve kült satıyor’ kabilinden söylemlerle sağcıları boyamak kimsenin dahi haddine değildir” dedi.

İlçe başkanının kavil belediyesinde çatlağa illet olan açıklaması sonrası açıklama işleyen Kırşehir Belediyesi Site Konseyi Genel Sekreteri Düş Refik ise “Devir kürsüsünden halinizi seyrediyorum. Suçluların telaşı içindesiniz. Ben kaynağı bana ilgilendiren sıfır ideolojik ayrımsız tespiti paylaştım” açıklamasında bulundu. – KIRŞEHİR

Share: