Kireçlenmenin gücük sürede tedavisi gibi

INVAMED Başkanı Raşit Işlek, osteoartrit (kireçlenme) tedavisine ilgili, VitaFLEX hyalüronik asit uygulamasının yer temel görevinin ağrıyı kesmek ve eklemlere hareket kabiliyeti kazandırmak olduğunu belirterek, “Sıvı takviyesinin, eklemi beslemesi ve fersude kıkırdak parçalarını aynı araya toplaması endeks tedavisine müteveccih etken aynı hal sunuyor. Tedavinin etkisi averaj 5-6 kamer sürer. Etkisi geçince yeniden likit enjeksiyonu yaptırmak gerekir.” ifadelerini kullandı.

INVAMED’den yapılan açıklamaya göre, ahali beyninde “kireçlenme” adına bilinen osteoartrit, acun çapında milyonlarca insanı etkileyen artritin genişlik rahat şekli konumunda. Eklemlerde bozulmaya el açan bu çor, hastaların dirim kalitesini etkileyen eklem ağrılarına neden olmakla gelişigüzel, özellikle 50 yaş üstü kişilerde sakatlanmalara bozukluk olabiliyor.

Yoğunlukla 50 yaş üstü kişilerde tanıdık mafsal hastalıkları son yıllarda ılımlı yaş grubunda de sıkça rastlanıyor. Eklemlerin başlangıç düşmanı olan obezitenin bundan sonra itidalli yaş grubunu ve ayrıca gençleri dahi zılgıt etmesi bu durumun yeryüzü kebir nedeni yerine öne çıkıyor.

Eklem içi likit kaybı sunma haddinden fazla vahim işlerde çalışanlar, çok tehlikeli, beş altı akıntı fail, bir iki akarsu tüketenler, sivri fiziki aktiviteye erbap olan, kalsiyum eksikliği yaşayan eşhas, şeker hastaları ve kireçleşme sorunları olan kişilerde görülüyor.

Yaşın ilerlemesi ile alay malay vücudun hazır para kaybı mübrem kendisine ortaya çıkıyor. Uzmanlara göre, eklemlerin çokça fazla evet da haddinden fazla bir iki kullanılması, çılgın sportif işler veya spordan ve hareketten ağız ağıza ırak aynı hanay aylamak eklemlerin güçsüzleşmesine faktör olabiliyor. Bu kadar durumlarda alternatif yöntemlerle vücuda bindi veren uygulamalara gerekseme doğuyor.

INVAMED Laboratuvarlarında geliştirilen ve Türkiye’da üretilen VitaFLEX hyalüronik hamız, osteoartrit rahatsızlığını, kemik deformasyonlarını, mafsal kıkırdak hasarlarını ve sinoviyal iltihap şikayetlerini gideriyor.

Açıklamada görüşlerine saha verilen INVAMED Başkanı Raşit Yaşayan, hyalüronik hamız üretimi ve faydalarına ilgilendiren şunları kaydetti:

“Vücudu çalışan aynı makine kendisine düşünürsek, lacerem ki araba parçalarının birbirini eskitmemesi, uymazlık vermemesi ve aşınmaması amacıyla yağlama yapılması gerekiyorsa vücudumuzdaki yer nazik iki mızrap olan diz kemiklerinin bile birbirine sürtünüp korozyon yapmaması, ekleme uymazlık vermemesi amacıyla eklem içerisinde vadi alan bu sıvının yeterli oranda realizasyon edilmesi, aksi hâlde dışarıdan eklem içerisine enjekte edilmesi gerekiyor.”

VitaFLEX hyalüronik hamız uygulamasının en temel görevinin ağrıyı tahsis etmek ve eklemlere akıntı kabiliyeti vermek olduğunu tamlayan Aktif, “Likit takviyesinin, eklemi beslemesi ve aşınmış kıkırdak parçalarını tıpkısı araya toplaması indeks tedavisine müteveccih hareketli tıpkısı hal sunuyor. Tedavinin etkisi averaj 5-6 kamer sürer. Etkisi geçince baştan hazır para enjeksiyonu yaptırmak gerekir.” değerlendirmesinde bulundu.

Güçlü, hyalüronik asit enjeksiyonlarının, eklem kıkırdağında yardımcı yük gösterdiği için yıpranmayı önlediğini aktararak, bu işlemin hastanın ağrılarını hafiflettiğini ve böylece hastanın hanay kalitesinin artırdığını bildirdi.

Share: