Kilis’te “Sosyo-Kültürel Bina ve Sülale” söyleşisi

Kilis’te Sosyo-Kültürel Yapı ve Sülale antetli konuşma gerçekleştirildi.

7 Mabeyin Üniversitesi Kilis Tarihi ve Kültürü Uygulama ve Araştırı Merkezi’nde, Miftah ve Gökçe Yazın Topluluğu eliyle KİTAM Kent Kültürü Söyleşileri çerçevesinde düzenlenen “Kilis’te Sosyo-Kültürel Yapı ve Eş” başlıklı konuşma, KİTAM Müdürü Öğr. Gör. Büyük Genç’in yönlendiriciliği ve Kilis Site Konseyi Başkanı Av.Hayri Muammer Fazlıağaoğlu’nun sunumları ile gerçekleştirildi. Söyleşiye Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Saf, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun da katıldı.

Konuşmasına dinleyicileri selamlayarak başlayan Fazlıağaoğlu, Kilis’in sosyo-kültürel geçmişini özlük karı geleneğinden ve kişisel yolculuğundan örnekler sunarak toplumsal yaşamdan siyasete, ticari hayattan kültürel hayata uzanan serbest bire bir arka plan içerisinde sundu.

Kilis’in konuşu, içtimai, kültürel ve akademik ve gastronomik açıdan gelişimine katkılar sunan ve şehir kültürünün yerleşmesi uğrunda geçmişten bugüne faaliyet veren emanet ve kurumları da anan Fazlıağaoğlu, Kilis dışında işlek Kilislilerin şehirle bağlarını bitmeme ettirecek icraat yapılmasının önemine de değindi.

Soru ve cevaplarla zengin benzeri içerik kazanan konuşma, Rektör Karacoşkun’un Fazlıağaoğlu’na teşekkür belgesi takdim etmesiyle sona erdi. – KİLİS

Share: