Kılıçdaroğlu’ndan Boğaziçi Üniversitesi mesajı: Rektör görünümlü kayyumu biraz ay sonraları Boğaziçililer ile gelişigüzel tahliye edeceğiz

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü imzasıyla 7 Ocak’ta umum üniversitenin mezunlarına gönderilen aynı e-postada mezunların katkı ve bağışlarıyla nesir edilen Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin (BÜMED) icar sözleşmesinin yenilenmeyeceği duyurulmuştu.

BÜMED TAHLİYE EDİLİYOR

Bunun ardından zaman BÜMED boşaltma edilmeye başlandı. BÜMED Umumi Heyet Başkanı Imge Cesur birlikte, “Oldu bittiye getirilerek zaman herhangi bir dayanağı olmadan boşaltma ediliyoruz. Tığ öğrenciyken, vazife yaparken bile oldu bittiye gelmiyordu hiçbir şey.” açıklamalarını yaptı.

“SUÇLARI İLE YÜZLEŞECEK”

Konuya Kılıçdaroğlu dahi aksülamel gösterdi. Kılıçdaroğlu toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Binalarına kayyumun çöktüğü Boğaziçi Üniversitesi mezunlarına sesleniyorum: Rektör görünümlü kayyumu biraz kamer sonradan Boğaziçililer ile birlikte boşaltma edeceğiz. Ve öyle evine filan üstelik gitmeyecek, suçları ile yüzleşecek. Türkiye’de ‘kayyum’ düzenine sonuç vereceğiz. Çok az kaldı!” dedi.

Share: