Kılıçdaroğlu: Devleti Soyan Danışman mı Tamam? Erdoğan Sebep Konuşmuyor? Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Danışman seçiyorsun, neye göre seçiyorsun. Malı götürücü danışman mı peki Tanrı aşkına. Devleti soyan müşavir mı tamam? Ne konuşmuyor? Erdoğan neden konuşmuyor? Bunları sebep vermiyor mahkemeye. Ne esbabımucibe ile vermiyor” dedi. Kılıçdaroğlu, TÜİK’in açıkladığı para şişkinliği verilerine özen çekerek, AKP ve MHP’ye “Tamam bu hangi? Haydi ENAG’ı diyelim ki tartışıyor o angıç. Kendilerine Halk dedikleri kanat tartışıyor, ‘ENAG verileri akilane değil’ diyerek. Bu TÜİK nedir Tanrı aşkına” diyerek sordu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, FOX TV’da Çalar Saat programında bu sabah İlker Karagöz’ün konuğu oldu. Kılıçdaroğlu, Karagöz’ün gündemdeki sorularına şu yanıtları verdi:

“BAHÇELİ HANGI DER ÖNEMLİ DEĞİL. ‘BUGÜN BIRKAÇ YİYENLER, YARIN ÇOKÇA YİYECEK…’ İTİRAF EDİYOR YANİ.: Bahçeli ne der mehabetli değil. Elini taşın altına koymuş birisi değil. Tek görevi var Erdoğan a destek yüklemek. Ona biat etmiş vaziyette. Tıpkısı partiyi ayrımsız kişiye biat ettiremezsiniz. Vakit Kaybetmeden gider Erdoğan’a ‘Aldığınız kararın arkasındayız’ der. Öyle diyor elhak. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken birlikte aynı şekilde oldu. Askeri hastaneler kapatılırken de bir şekilde oldu. Nedeniyle bugün az yiyenler, yarın haddinden fazla yiyecek. İtiraf ediyor yani. Bugün beş alti yiyici ne demektir, binlerce çorak var demektir. Demek geçinemiyor. ara sıra mecburen doğruları da söylüyor. Ego anca anlıyorum. TÜRK-İŞ’in belirlediği açlık sınırı 6 bin 839 liralık. Minimal ücret 5 bin 500 liralık. Bittabi oluyor bu? Açlık sınırının altında asgari sevap. Açlık sınırının altında. Buyurmak kim bu ülkede bilcümle minimal ücretli kim bu ortalama ecir oldu ülkede, kıtlık sınırının altında çalışıyor.

BİZİM İÇİN CEHENNEM, ONLAR İÇİN CENNET OLDU: Türkiye’yi muhtel pazara dönüştürdüler, bizim için cehennem, onlar üzere behişt oldu. Düşünebiliyor musunuz? Öz vatanında yurttaş adeta cehennemi yaşayacak. Pazarda, sofrada, elektrikte, gübrede gelişigüzel alanda. Elin oğlu ati çokça düşük paralarla burada krallar kabil yaşayacak. Biz onları besleyeceğiz. Bana söyler misiniz? Cumhuriyet tarihinde hakeza gariplikler oldu mu? Böyle tıpkı resim ortaya imdi mı? Bahçeli hangi diyor buna?

AİLEYE YER BALABAN KÖTÜLÜĞÜ YAPANLAR BUNLAR: Bire Bir molekül henüz terennüm etmek zorundayım, kusura bakmasın Bahçeli diyorum. evet koyu yoksulluk diye bire bir anlam daha çok ortaya. Derin fakirlik. Yoksulluğu bıraktık, yoğun kısırlık diye anlam ortaya artık. Balaban kentlerin varoşlarında beniz binler var. Evine atlatmak alamıyor, atıl yorgun bu insanlar. Bu toplumda uyuşturucu baronlarının branş gezdiği, bunların bile açık oturum kudret yoluyla kolladığı düzeni yaşıyoruz biz. Ahlak temelden sarsıldı, ev yapısı temelden sarsıldı. Bunlar sanıyorlar ki ‘Tığ aileye ocumak duyuyoruz’. Yararlı efendim aileye yeryüzü iri kötülüğü yapanlar bunlar. Gitsinler, açsınlar metrukiyet davalarına baksınlar. Evlerde huzur namevcut. Evlerde insanlar geçinemiyor imdi. Bunlar görmüyorlar mı? Herhangi Bir şeyi saray kabilinden görüyor. Saraya bakıyor, ayrımsız sürü adam var. Değme birisinin dört, beş maaşı var. Keyfi yerinde. Diyorlar ki ‘Herhalde Türkiye de hakeza’. Hakeza değil efendim. Bakın, oturun, konuşun, bu insanlar ne olacak diye niteleyerek. En nazik acı çiftçiyi toprağa küstürmek. Çiftçiyi toprağa küstürürsen hepimiz aç kalacağız.

BUYURUN KİMSE ALMIYOR. ELİNDE KALDI FINDIK. : Çeltik, dedik ki, ’20 teklik değer verin’. 20 liralık. Yani birinci klan olanı. Ölçülü boya diyorlar, ’18 lira mümkün. Bunu istiyoruz diyor, akilane bir karımız var. Tığ biliyoruz, altı ay bilahare büyük bindirim gelecek. Tek değilse önümüzü görelim’. Fındıkta da bir levha. 52 mi, 54 mü benzeri nicelik açıkladı. Buyurun, kimse almıyor. Elinde kaldı fındık. Fındıkta aynı numarayız. Hakeza bire bir tablo. Fındık üretiminde aynı numarayız, fındık fiyatını siz belirlemiyorsunuz, yabancılar belirliyor. Eller dünyanın bilyon dolarlarını kazanırken siz 2,5 milyar dolar da kazanmıyorsunuz.

AÇIKÇA BÜYÜKLÜK SOYULUYOR ŞU ANDA. SEÇKIN ALANDA SOYULUYOR: Efendim, bu sistemi değiştireceğiz. Tanrı felek ederse bu sistemi değiştireceğiz. Tığ oyumuz artsın atmasın bu şeyde değiliz. Türkiye doğrudan gidiyor. Türkiye’yi bakımsız ettiler. Sorun tümen sorunu olmaktan daha çok. Sevgili ayrımsız Türkiye sorunudur. Şeş liderin bire bir araya gelmesinin asıl nedeni Türkiye’nin yaşadığı sorunu aşmaktır. Türkiye’nin yaşadığı sorunu aşmamız amacıyla uzlaşmamız, bir araya gelmemiz lazım. Çözümü bulmamız geçişsiz. Çözümü halkla paylaşmamız geçişsiz. Devletin saydam olması lazım, devlette liyakatin olması geçişsiz. Ahlaklı tıpkı yönetimin olması lazım. Allah aşkına söyler misiniz? Benzeri izah yapıldı, kimin eli kimin cebinde belli değil. Hep malı götürmekle çalışır. Dizge amma. Seçime gidiyoruz, bunlar kaybedecekler, hangi götürürsek kardır. Engelsiz izzet soyuluyor şu anda. Gelişigüzel alanda soyuluyor. Bürokratı soyuyor, üç kağıtçı bürokratını kastediyorum. Borsa tarafından soygunlar var. Orada elhak dünyanın soygunu var. Bu soygunların konusunda gidilmiyor. Niçin gidilmiyor?

BİZ SARAYIN SAVCISI İSTEMİYORUZ. CUMHURİYET SAVCISI İSTİYORUZ: Saraya mecbur. Savcıya mir verirler, dosyayı kapatın derler. Bu kadar yalınç. Tığ sarayın savcısı istemiyoruz. Cumhuriyet savcısı istiyoruz. Cumhuriyet sözcüğü amme görevlileri ortada elden savcıya verilmiştir. Savcı Cumhuriyeti ve değerlerini korumakla yükümlüdür. Cumhuriyete ve Cumhuriyetin değerlerine yapılacak rastgele saldırıyı sormaca konusu açmak zorundadır. Yolsuzluk yapıyorlar, eroin boranları branş geziyor… Bunu bile bilcümle vatandaşlarımın bilmesini isterim. Değme dirimsel grubuna göre mızrap pazarlanıyor Türkiye’de. Fakire ve yer zengine.

İÇİŞLERİ BAKANI ÇIKTI TELEVİZYONA, DEVLETİN TELEVİZYONUNA ÇIKTI: Türkiye hakeza benzeri tabloyu on paralık yaşamamıştı, tek ama hiç yaşamamıştı. Böyle aynı tabloyu böyle bir ülkeye bittabi yaşatırsınız ya. Yolsuzluklar, yolsuzluktan mahkum olan kim var? Kim? Bu ülkenin İçişleri Bakanı çıktı televizyona, devletin televizyonuna çıktı, ‘Bir siyasetçiye gelişigüzel kamer 10 bin dolar algı veriliyor’. Söyleyen ben değilim, bakkal Ahmet Görgülü, apartman görevlisi İsmail Nazik birlikte değil. Ki bunu yapıyor? Ki? Ayda 10 bin dolar vergi aldığını söyleyen İçişleri Bakanı. Bu İçişleri Bakanı ayda 10 bin dolar alacak düz adamla ilişik hangi yaptı? Tek şey.

ERDOĞAN’IN İLGİLENMESİ LAZIM: Erdoğan’a dedim, ‘Al az buçuk ilgilen’ dedim. İlgi bekliyor diye niteleyerek. İlgilenmesi geçişsiz. 10 bin dolar alacak kayran kişiyi açıklayıp, bu kişinin kimliğini ve cumhuriyet savcılığına dilekçe vermiyorsa, bu yaşama rüşvetin ortağıdır. Yasakçı. Başka olanaksız elhak yani. Devleti yönetmen kişi rüşvetçiyi korur mu? Rüşvetçiden yana tekebbür alır mı?

HEMEN FOTOROMAN SÜLEYMAN’IN İŞİ DEĞİL, YUKARIDAN GELEN TALİMATTIR: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi alındı. Değişti. Vatandaşın taktiridir. Yolsuzluklar var mıydı, vardı. Dosyalar var mıydı, dosyalar birlikte vardı. Dosyalar hazırlandı, İçişleri Bakanlığı gönderdiği müfettişleri dosyaların tamamını bize verin. Verdik, benzeri yıldan fazla. Ne oldu bu dosyalar? Cümlesi kapatıldı. Bu yalnız fotoroman Süleyman’ın işi değil, tepeden gelen talimattır. Yukarından gelen talimattır.

DEVLETİ SOYAN DANIŞMAN MI TAMAM? ERDOĞAN NİYE KONUŞMUYOR?: Müşavir seçiyorsun, neye bakarak seçiyorsun. Malı götürücü danışman mı evet Tanrı aşkına. Devleti soyan müşavir mı tamam? Sebep konuşmuyor? Erdoğan münasebet konuşmuyor? Bunları illet vermiyor mahkemeye. Hangi gerekçe ile vermiyor.

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YİYECEKSİN. GÖRECEK, BOĞAZINDA KALACAK: Terane söyledi diye hapse atıyorsun, milyar dolarları götürüyor. Sırtını sıvazlıyorsun. Sonradan bile kalkıyorsun bana aktöre dersi veriyorsun. Hangi ahlaktan bahsediyorsun. Ne erdemden bahsediyorsun. Ne ihtişam yönetiminden bahsediyorsun sen. Amma bu millete sözüm var benim, onların tamamının burnundan fitil fitil getireceğim. Tüyü nakıs yetimin hakkı yenir mi? Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyeceksin, boğazında kalacak senin o. Görecek, boğazında kalacak. Milyar dolarlarını sıkıntılı dışına götüreceksin, oturacaksın bunlarla sağlık süreceksin. Erkek Kemal seyretmez, yemezler.

BU TÜİK NEDİR ALLAH AŞKINA: Gizleyemezsiniz filhakika. Gizleyemezsiniz. Enflasyonla savaşım kimin görevi? Yasaya bakarak eşit istikrarından mesul Eşkâl Bankası. Kalıp Bankası kanunun dördüncü maddesi diyor kim, Suret Bankası’nın esas görevi değer istikrarını sağlamaktır. Nokta. Dalan Bankası değer istikrarını sağlıyor mu? Merkez Bankası diye niteleyerek ayrımsız vezneci mı var? Şu anda Gestalt Bankası’nın adı banknot matbaası. Habire para basıp piyasaya sürüyor, o büyüklüğünde. temas tedbir alıyor mu? Tek önlemi yok Forma Bankası’nın. Dünyadan haberi bulunmayan Merkez Bankası’nın. Devleti başöğretmen emanet Biçim Bankası kanununda kayran alan bu hükmü, benzeri kanun hükmünde kararname çıkardı, ‘Fiyat İstikrar Komitesi kuruyorum’ dedi. Ki sana bu yetkiyi verdi? Gittik Kanunuesasi Mahkemesi’hangi Esas Mahkemesi iptal etti. Benzeri kuruma parlamentonun verdiği yetkiyi tıpkısı güç çıkıyor tıpkı genelge ile ‘Ego orayı kapatıyorum, senden bu yetkiyi alıyorum, bu yapacak’ diyerek. Evet onlar yaptı, kıymet istikrarı sağlandı mı? Sağlanmadı. Tamam bu ne? Haydi ENAG’ı diyelim kim tartışıyor o angıç. Kendilerine Cumhur dedikleri kanat tartışıyor, ‘ENAG verileri akla yatkın değil’ diyerek. Bu TÜİK nedir Allah aşkına.

BU ENFLASYONU KİM YAPTI? BAY EKSIKSIZLIK Mİ YAPTI?: Tıpkısı soru elan soralım, bu enflasyonu ki yaptı? Bay Kemal mi yaptı? Kim yaptı? Meral Kadın mı, Temel Mir mi, Mürtefi Babacan mı, Davutoğlu mu yaptı? Gültekin Satış mi yaptı? Kim yaptı bu enflasyonu? Yüzdelik 80-90’lara. Yetiştirici enflasyonunu yüzde 150’lilere ki çıkardı? Yüzdelik 160’lara kim çıkardı? Hangi siyaset çıkardı? Biz mi çıkardık? Deminden dönüp bizi suçluyorlar. Rüfeka tığ devleti yönetmiyoruz. Müdür sizsiniz. Size şüphesiz yönetilmesi gerektiğini de anlatıyoruz. Siz artık devleti yönetemiyorsunuz. Bozukluk? Malı sevk telaşı ortamında oran yönetilmiyor.

“CUMHURBAŞKANI EKSIKSIZLIK KILIÇDAROĞLU, DİĞER LİDERLER CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI” FORMÜLÜ İDDİASI: Bu tartışmalar olur. Bucak yazarları dahi ülkenin aydınları da aynı şekliyle kendilerine bakarak ayrımsız şeyler yazıyor, çiziyorlar. Biz ama kendi aramızda bu konuları on paralık görüşmedik. Kendi aramızda görüşmediğimiz konular üstüne benim hususi ayrımsız düşüncem, altılı ganyan masayı bağlayacak özel bire bir bellek ifade etmem akilane değil. Zira biz birbirimize alay verdik, birbirimize vazıh olacağız.

SEÇİME HAZIRLIK VAR MI?: Biz şu andan itibaren seçime hazırlanıyoruz. Biz seçim güvenliğini sağlamak amacıyla bütün sandıklarda vazifeli belirledik ve eğitimini yapıyoruz şu anda. Ben sizden ayrıldıktan sonraları Giresun’a gideceğim ve halkla konuşacağım. Elan geçmiş Samsun’daydım. Vezirköprü, Bafra, Bölge, Amasra’evet gittim. Amasya’dahi gençlerle oturduk, konuştuk. Orgazm önderleri ile aynı araya geldim, yetinme önderleri ile konuştuk. Onlar gelişigüzel nev soruyu soruyorlar, tığ bile düşüncelerimizi engelsiz ve kemiksiz tıpkı şekilde onlara aktarıyoruz. Nedeniyle toplumun seçme kesimi ile hamam ve candan bağlantı kuruyoruz. Tığ seçime çalışıyoruz esasen. Çünkü hangi yapacakları, nasıl karar alacakları de anlaşılan değil. her an değme madde cins Türkiye’bile.

ÜNİVERSİTELERİN KENDİ KÜLTÜRLERİ VARDIR: Bir saat bilahare Türkiye’dahi ne olacağından kimin şeyi var. giderek herhangi bir molekül tür. Bakın yetişek sistemini altüst ettiler, üniversiteleri kenef ettiler. Boğaziçi Üniversitesi acun çapında hatırlı bire bir üniversiteydi. Listelere, sıralamalara girerdi. Bu üniversiteyi aldılar, külüstür ettiler. Cebren ‘Ben seni bu makama getireceğim’. Kimsin sen bacanak evet? Üniversitelerin kendi kültürleri vardır. ODTÜ’nün kuruluşundan bu yana mevrut, gelenekselleşen kültürleri vardır. Ankara Üniversitesi’nin özlük, İstanbul Üniversitesi’nin özlük kültürleri vardır. Siz bu kültüre müdahale edemezsiniz. Makul değildir. Üniversiteler seçkin makule düşüncenin özgürcesine tartışıldığı mekanlardır. Siz üniversiteyi ‘Benim dediğimi yapacak, benim gibi düşünecek’. Kapatın bilcümle okulları. Sen düşünüyorsun filhakika. Diğerleri düşünmesin. Bu insanın aklını kiraya vermesi demektir. Kimse kusura bakmasın tığ aklımızı kiraya vermeyiz.

BEN GENÇLERDEN KORKMUYORUM: Gençlerden korkuyorlar. Ego gençlerden korkmuyorum. Gençlere diyorum, ‘Sizin hayalleriniz benim hedefim olacaktır’. Gençlerin hayalet kurması geçişsiz. Adamakıllı bire bir Türkiye hayali kurması geçişsiz. Iyicene tıpkı Türkiye hayali kurması lazım. Ayrımsız şairimiz demiş ‘İnsan hayalet ettiği mühletçe yaşar’ diye. Siz gençlerin hayalini çaldınız ya. Bırakın eğlensin gençler, enerjilerini sanatçıları dinlerken boşaltsınlar ya. Meydana çıkmayacaksın. Oturup konuşmayacaksın. Sanatçıya gitmeyeceksin. İki tane tweet attın sabahın köründe polis güçleri basacak evini, algı savcının önüne götürecek. Eline bilezik vuracaksın.

TOPLUMA TIRSMAK TEVDI ETMEK İSTİYORLAR: Korku, topluma gocunmak boşamak istiyorlar. Hep vatandaşlarıma söylüyorum. Hangi partiden olursa olsun. Korkunun ecele faydası yoktur. Bunlar gidecekler. Herkesten çıdam istiyorum. Kımıldatma edeceklerdir. Gençleri sokağa temizlemek isteyeceklerdir, çoluk çocuk taşkınlık yapsın isteyeceklerdir. Polis ati vuracaktır. Nedeniyle polise şunu söylemek isterim. Polis arkadaşlarımız tabii namına amirlerinden, yöneticilerinden aldıkları talimatları adına getiriyorlar. Polis ihvan bile bu düzenden mutlu değiller.

ZOR DEĞİL KEYİFLİ BİR SEÇİM DÖNEMİ OLACAK: Baskı değil dörtköşe tıpkı intihap dönemi olacak. Her sandıkta benzeri görevlimiz olacak. Başka partilerin bile görevleri olacak. Benim gençlerden beklediğim takkadak şu. Intihap haset sandığa gidin katiyetle oyunuzu kullanın. Muhakkak. AK Partililere ve MHP’ye bir vakitler görüş veren vatandaşlara de şunu söylüyorum, sandığa gidin. Elinizi vicdanınıza kucak, oyunuzu öyle kullanın. Sorgulayın, hayatı sorgulayın. Komşunuza, yakınlarınıza, çiftçiye, emekliye, gelişigüzel oturduğunuz apartman görevlisine, evlatları üniversiteyi bitirip aylak gezen insanlara bakın ve oyunuzu öyle kullanın. Benzeri celal benzeri kişinin iradesine tasdik edilemez. Devleti ayrımsız kişinin iradesine doğrulama ederseniz bugünkü resim ortaya kazanç. Ülkü A kişisi B kişisi olmaktan çoktan balkon. Sorun herkes sorunu. Bu bütün herkes olmaktan çoktan kullanılmış.

BU BIR HALKIN MODELİDİR. O NEDENLE BİZİM İTTİFAKIMIZIN DUN MİLLET İTTİFAKIDIR: Parlamentoda tıpkısı irade var mı? Efendim oradakileri ulus seçti. Ne millet seçti? Liderler seçiyor değil mi?  Vatandaş geliyor yemeden içmeden altına damga basıyor. Yurttaş mebus seçmiyor ki, bunu tığ da biliyoruz. Bu rejimin ve yapının yalnızca değişmesi lazım. Temel anlamda demokrasinin gelmesi geçişsiz. Köken anlamda özgürlüğün gelmesi geçişsiz. Demokratik standartları yükselttiğiniz andan itibaren Türkiye’nin dinamizmini göreceksiniz. Haddinden Fazla gelişmemiş müddet içinde adam başı sağlık artacak, avarelik azalacak, insanlar abat edecek, üretenler ürettiklerinin değerinin karşılığını alacaklar. Bizim fon ettiğimiz ve dayamak istediğimiz düzenden beşli çeteler, tefeciler, amme özel işbirliği yapıp devleti soyanlar mutlu mümteni. Tığ bunları biliyoruz zaten. Biz 85 milyonun kıvançlı olacağı, kenetleneceği, Türkiye’nin büyümesi için çalışacağı bire bir modeli kuracağız. Bu benzer halkın modelidir. O nedenle bizim ittifakımızın adı Budun İttifakıdır. Milleti tıpkı arada tutmak, heyecanlandırmak, milletin dinamizmini iktisat, sanatta her alanda mübalağa etmek. Türkiye’yi tıpkı dünya markası haline haberdar etmek. Bizim esas hedefimiz bu.

EYT’LİLERİN SORUNU: EYT’liler konusunu detaylı yıllardır dillendiriyorum. Çözülmesi gerektiği konusundaki düşüncelerimi birlikte tabir ettim. Dolayısıyla bakalım. (EYT ile ait hazırlık var) Kesinlikle. EYT’lilerin sorunlarının elbette çözülmesiyle ilişkin bire bir hazırlığımız var tabii kim.

TAŞERONA TAKIM: Banko tamamına kadro verilecek. Sözleşmeli öğretmen var, ücretli hoca var, eylemli hoca var. Hangi üzere? Hastalık bu standart farklı. Hep amelî sarıklı olacak. Hoca yerde sürüklenmeyecek. Öğretmenleri kafa tacı etmeyen bir toplumun nema, evolüsyon şansı yoktur. İtibar, kalburüstü kazanma şansı yoktur. Sarıklı eli öpülmesi gereken kişidir. Bizim evlatlarımızı yetiştiren kişidir. Türkiye’yi aydınlığa çıkaran kişidir. Siz öğretmeni bittabi yerde sürüklersiniz, öğretmene elbet halk kaldırırsınız. Sarıklı türe istiyor, sarıklı doğruluk istemeyip de ki isteyecek?

Minimum ücretin altında ücretli öğretmene dünyalık veriyorsunuz. Us, eseme algı molekül değil. Bunların tamamının değişmesi lazım. Devleti baştan nesir edeceğiz. Bütün kurumlarıyla. Çürüyen kurumlarını yeniden ayağa kaldıracağız. Çürümesine yol açan hep olaylardan devleti arındıracağız.

O FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞINI DE ÇIKARACAĞIM ORTAYA. DEVLETİ PERİŞAN ETTİLER. BİR İPTE İKİ CAMBAZ OYNUYORDU: KHK’lılarla ilgili daha ilk grupta, farklı yerlerde izah yaptım. Aynı, kişiyi KHK ile üniversiteden atmışsınız, bunlara Sulh Akademisyenleri deniyor. Bunların tamamını görev iadeli edeceğiz. Yani sevimli benim üzere kabul etmek zorunda değil ki. Özellikle darülfünun hocası. Bittabi düşünürse düşünsün. Benim evlatlarımı gani yetiştiriyorsa ne üniversiteden atayım ben. İki, kişiyi almışsınız KHK ile atmışsınız, kamu personeli. Savcıya gitmiş. Savcı takipsizlik vermiş. Bununla ilgili hiçbir madde namevcut. Hangi yapacaksınız? Savcıyı mı döveceksiniz? Müddeiumumi diyor ki, ‘Burada yanlışlık bulunmayan’. Göreve iadeli edeceksiniz. Üç, KHK’lı. Atmışsınız görevden. Müddeiumumi soruşturma açmış. Mahkemeye vermiş, murafaa beraat ettirmiş, duruşma demiş ki, ‘Bunun aklanma etmesi lazım kardeşim, burada benzeri husus bulunmayan’. Normalde göreve iade etmeniz gerekmiyor mu? Göreve iadeli edeceksiniz. Yoksa sevimli mahkum olmuşsa, o KHK değil. Bunlar KHK ile mahkeme kararının dahi hangi olduğunu bilmiyor. Diyorum evet, devleti yönetmekten o büyüklüğünde acizler ki. Benim söylediğimi bittabi çarpıtabiliriz… Yok efendim ‘FETÖ’cüleri affedecek’ falan festekiz. Şunu unutmasınlar Cenabıhak kader ederse Erkek Kemal, o FETÖ’nün politik ayağını bile çıkaracağım ortaya. Devleti çirkin ettiler. Bir ipte iki cambaz oynuyordu. Cambazdan birisi düştü, özge cambaz ipin üstünde. Farklı cambaz ipin üstünde. Onu üstelik düşüreceğiz aşağıya.

İŞİMİZ HADDINDEN FAZLA. DİYORUM YA DEVLETİ AHLAK TEMELLİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ: Tabii. Hemen FETÖ’nün siyasal ayağı değil? Uyuşturucu baronları var. Devleti soyanlar var, kentet çeteler var, servetini sınırlı dışına kaçıranlar var. Geda, fukaranın hakkını yiyenler, usulsüzlük yapanlar var. Yani işimiz haddinden fazla. Diyorum evet devleti baştan aktöre sırf yeniden inşa edeceğiz. İşi erbabına konfirmasyon edeceğiz. İşi erbabına konfirmasyon etmezseniz bu gibi değil. Tığ bunu altılı ganyan masada konuştuk. Kavim masasında konuştuk. O masada altı şef birlikte devlette değim sisteminin olması gerektiğine değişmeyen aldık. Bunun altına imza attık. İşi ehline doğrulama ettiğiniz ant devleti yönetenler şen etmiş olacaklardır. Yoksa telefon açıp de İstanbul’daki kupan araziyi bana bildir. Ne demektir kupon araziyi bana bildir. Bunların tamamına serencam vereceğiz. Milleti abat ettireceğiz.

SEÇİM NE DEVIR TAMAM?: Doğrusunu isterseniz, benzeri er seçme şişman olasılıkla olacaktır. Mayıs ayında ve benzerleri. 2023’e kalır.

ALTILI MASANIN ADAYI KILIÇDAROĞLU MU?: Ona liderler karar verecek. Şeş lider benzeri araya geleceğiz, değişmeyen vereceğiz. Herkesin görüşüne istinkâf etmek duymamız gerekiyor, liderlerin görüşüne korku duymamız gerekiyor. Bire Bir araya geldik, oturuyoruz, konuşuyoruz, dertleşiyoruz. Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar hepimizde bunaltıcı rahatsızlıklar yaratıyor. Nedeniyle bire bir araya gelip bahsetmek, Türkiye’nin sorunlarını çözmek amacıyla ne önlemleri alacağımızı, sunma azından kişi kurmaylarımızla bu arada belirlemek akıbet aşama koskocaman. (Mansur Ciddi ve Ekrem İmamoğlu adaylık denklemi zarfında mi?) Bunlar hiç konuşulmadı. Görevlerinde çalışıyorlar.

LİDERLER KUMA MİTİNG YAPACAK MI?: O konuda bile oturup konuşacağız. On Paralık gündeme gelmedi masada. Geldiği zaman oturur konuşuruz.

ORTAK LİSTE GÜNDEME GELİR Mİ?: Şu anda zat partimiz açısından, biz ne ilde intihabat ne koşullarda yapılırsa Ulus İttifakı parlamentoda çoğunluğu sağlar diyerek özel aynı çalışmamız var. Bu çalışmayı aynı takım yapıyor. Ayrıksı partiler bile eş icraat şişman ihtimalle yapıyorlar. Amma şu gerçeği da kimsenin unutmaması lazım. Seçime giren seçme öğür 41 ilde seçime yok etmek zorundadır, bağımsız olarak özlük logosu ile. Bu çerçevede kâh yerlerde gelişmemiş düzenlemeler türlü. fiks menü ile gidilir tabiatıyla. Bu birlikte fakat liderler aynı araya gelip, oturup durumu değerlendirip, nerelerde, belki seçme birimiz değişik gireceğiz. Belki gelişigüzel birimiz kuma cetvel. Belki ayrımsız parti diyebilir ki, ‘Ego bütün illerde bir tane başıma kişi partimin logosu ile elde etmek istiyorum’. Bunların hepsine ürkmek göstereceğiz. Masada tartışılmadı. Amma seçenek fazla. Akıllıcasına insanlarız. Geliriz, otururuz, tartışırız. Balaban olan Türkiye. Türkiye’yi aydınlığa çıkarmamız geçişsiz. Türkiye’nin rahatlaması, bölgesinde saygın olması lazım.

İLK YAPACAĞIM İŞLERDEN BİRİSİ: İlk yapacağım işlerden birisi dahi rüşvetçi büyükelçileri kesinlikle Türkiye’ye hovarda tıpkısı şekilde davet etmek. İtibarı korumak öyle tamam. Vergi alandan sefirikebir mi evet? DOĞRU Partili kardeşlerime, MHP’ye görüş veren kardeşlerime sorayım. (İlker Karagöz: İlk yapacağım işlerden birisi diyorsunuz, karşımızda CHP Genel Başkanı değil birlikte hakeza gerçekte Reisicumhur adayı…) Bu hepinizin kuma görüşü yani. Idrak alan adamdan sefirikebir tamam mu? Bilcümle dünyanın vergi aldığını bildiği adamı sefirikebir tayin ediyorsunuz.”Share: