Kayseri’den güdük kısa

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Bala Kütüphanesi ve Müzik Okulu Projesi’ni yerinde inceledi.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya bakarak, Büyükkılıç, Kocasinan İlçesi Bozantı Caddesi’ne iyicil Fuat Attaroğlu teşrikimesai ile yaptırılan projeyle ait Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanı Ahmet Izzetinefis Bahçecioğlu’dan hikmet aldı.

Proje, çocukların kitap okuyabilecekleri, baziçe, çalgı kabil farklı mesai atölyelerine katılabilecekleri, film izleyebilecekleri kapsamlı bir katalog olarak tasarlandı.

Bilim Merkezinde atölyeler düzenlendi

Büyükşehir Belediyesi Haber Merkezi’nin hafta sonu düzenlediği Malumat ve Teknoloji Haftası Atölyeleri’nde dallar bilgelik komple 2 çağ geçirdi.

11-12 Mart’ta planlı atölyelerde füru hem eğlendi hem de öğrendi.

Bili Merkezi, Marifet ve Uygulayım Bilimi Haftası kapsamında, öğrencilerin bilime ve ilmî düşünceye ilgilerini bağışlamak, vukuf, maharet ve üretim yeteneklerinin gelişmesine katkıda mevcut olmak için düzenlediği işlik çalışmalarını tamamladı.

Kocasinan ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor

Kocasinan Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar, tıpkı yandan Kocasinan bölgesinde ikamet fail ihtiyaç sahiplerine bindi olurken benzeri yandan da yer sarsıntısı nedeniyle kente gelen depremzedelerin yanı sıra vadi aldıklarını bildirdi.

Çolakbayrakdar, Oruçreis Mahallesi’ndeki Toplumsal Arkalama İşleri Müdürlüğünün deposuna yıpranmamış gelen ürünleri inceledi.

Her ant depremzedelerin ve gerekseme sahiplerinin yanında olduklarını ve son yaralar sarılana kadar çalışmalara devam edeceklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi namına toplumsal yardımlarımıza devam ediyoruz. Kardeşlerimizin icap içtimai market ile giyim ihtiyacını karşılarken gerekse nezaret noktasında gıdaları ulaştırıyoruz. Bu noktada bizlere bindi olan bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yıkılan okulun bahçesine asfalt döküldü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yadımlama kararı alınan Müncübe Cıngıllıoğlu Anaokulu’nun yıkımını ve depresyon kaldırma çalışmalarını bitirerek, meslek bahçesinde yer düzenlemesi kapsamında asfalt çalışmalarını üstelik tamamladı.

Depremden etkilenen ve hasarlı olduğu belirlenen Kayseri’deki 11 meslek içerisinde saha düz Müncübe Cıngıllıoğlu Anaokulu, Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yıkılarak, okulda enkaz kaldırma ve reform çalışması yapıldı.

Müncübe Cıngıllıoğlu Ortaokulu’nun bahçesi birlikte Büyükşehir Belediyesi ekiplerince asfaltlandı.

Share: