Kayseri’den gücük gücük

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Terbiye ve Firez NAN (KAYMEK) tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Yâd günü dolayısıyla planlı “İstikbal İstiklale Curcunalı Veriyor” İstiklal Marşı Kıraat Yarışması’nda dereceye girenler galiba oldu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, KAYMEK TOKİ’de gerçekleştirilen yarışmaya, Kayseri’de terbiye gören veya eğleşme fail 312 canlı paydaşlık sağladı.

Jüri üyeleri, İstiklal Marşı’na hakimiyet, milli marş diline akla yatkın okuma, duygu munzam, manzara, dublaj hızı, üzeri dili, vurgu, tonlama ve diksiyon kabilinden kriterleri göz uğrunda bulundurdu.

Yarışmada, 4-11 yaş grubunda Havva Geleç bir numara, Rumeysa Gül Kara ikinci, Baran Ayşe Özcan üçüncü oldu.

2-18 gözyaşı grubunda ise Hayrunnisa Tamer birinciliğe, Yasemin Coşgun ikinciliğe, Rüya Yalçıntekin ise üçüncülüğe adalet kazandı.

Yarışmada dereceye girenlere tablet, mansiyon adına ise düşüncesiz saat ihsan edilecek.

Talas’ta ağaçlandırma sezonu açıldı

Talas Belediyesi, baharat mevsiminin gelmesiyle dikme dikim çalışmalarına çabukluk verdi.

Mevlana Mahallesi’nden ağaçlandırma çalışmalarına başlayan ekipler, tamamı yapraklı türden oluşan ağaçların dikimini gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda 2023 yılı boyunca çınar, ıhlamur, ziynet armudu, bezek eriği, bezek elması, meşe, demircik, ladin, yağız çam, leylandi, göknar ve gökçe servi türlerinde 100 binden çok dikme toprakla buluşturulacak.

Melikgazi’de çınar ağacı dikilecek

Melikgazi Belediyesi, saksılarda yetiştirilen çınar ağaçlarını ilçenin ayrımlı noktalarına dikecek.

Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, Esenyurt Mahallesi’ndeki tıpkısı alanı çınar ağacı yetiştirmek üzere ayırdıklarını, 4 bin 500 çınar fidanını saksılara diktiklerini belirtti.

Palancıoğlu, uyumlu şekilde bakımları yapılan çınar fidanlarını ağaç olarak parklara ve yeşil alanlara dikeceklerini kaydetti.

Share: