Kayapınar Kaymakamı Karaman’dan depremzedelere maneviyat desteği

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçe Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Arif Karaman, ilçe merkezinde oluşturulan ve 207 bin 48 vatandaşın mihman edildiği barınma merkezlerinde depremzedelere moral desteğinde bulundu.

Merkez Üssü Kahramanmaraş olan iki ayrı depremden etkilenen Diyarbakır’da felaketin yaraları sarılmaya devam edilirken, Kayapınar İlçe Belediyesi depremden etkilenen vatandaşlarla görüştü.

Kayapınar Belediyesi, aralarında cami, kuran kursu, okullar, belediyeye ait bilgi evleri ve bilgelik akademileri, kıraat salonları, aile bindi merkezleri ve hars merkezinin dahi bulunduğu 161 eğreti tahaffuz merkezinde 207 bin 48 vatandaşı misafir ediyor. Depremzedelerle benzeri araya gelen Karaman, depremzedelere burada sabırlar diledi, esbak olsun dileklerini iletti, sorun ve sıkıntılarını dinleyerek acılarına kuma oldu.

Ülkenin hepsine önceki olsun dileklerinde kâin Karaman, “Uray adına barınmadan, aşındırmak ve giyime kadar temas konuda ne gerekiyorsa adına getiriyoruz. Hiçbir vatandaşımızı bekâr bırakmayacağız. Celal adına seçkin devir onların yanındayız” dedi. – DİYARBAKIR

Share: