Kayapınar Belediyesi “Uluslararası Çağrılı Foto Günleri” düzenleyecek

Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi aracılığıyla 15-18 Ilkgüz tarihleri beyninde “Arsıulusal Çağrılı Fotoğraf Günleri” düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, aralarında dünyada ve Türkiye’da tanınan 22 fotoğraf sanatçısı 3 ahit boyunca Diyarbakır ve Kayapınar ilçesinin zaman, kültür ve tabiat güzelliklerini çekecek.

Söz konusu süreçte etkinlik kapsamında düzenlenecek söyleşilerde foto sanatçıları, işık sanatının inceliklerini bu sanata alçalma duyanlarla paylaşacak.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, kaymakamlık ve belediyenin işbirliği ile ilçenin ve ilin tanıtılmasına katkı arz etmek üzere hakeza tıpkı kodifikasyon düzenlediklerini belirtti.

Karaman, “Organizasyon ile şehrimizin o günler içindeki tarihi da taşıt altına alınmış olacaktır. Sanatçılarımız eliyle üretilen fotoğrafların Kayapınar işık arşivine aktarılması ile birlikte hem işık arşivimiz zenginleşecek hem birlikte ruz adına doküman niteliğinde bir foto arşivi oluşturmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda, Muhammed Muheısen, Mehmet Arslan, Meram Bakmaz, Hüseyin Remzi Han, İskan Altın, İlker Karaman, Yüksek İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Misyon İbranoğlu, Ayşe Aktif, Duyma Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Şeref Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Hedef Meral, Fıkdan Alışkınlık ve Yiğit Alper saha takanak.

Share: