Kartal’da 151’inci Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Kartal Belediyesi vasıtasıyla ilçe sorunlarının tespiti ve hal önerilerinin bulunması üzere 12 yıldır her ayın önce cumartesi günü yapılan Muhtarlar Toplantısı, 151’inci defa düzenlendi.

Kartal Belediyesi Başbuğ Yardımcısı İmam Vazıh başkanlığında Kartal Belediyesi hizmet binasında düzenlenen toplantıya Kartal Belediyesi Başbuğ Yardımcıları, vahit müdürleri ve Kartal’daki mahalle muhtarları katıldı. 2022 Teşrinievvel Ayı oturumunun açım konuşmasını fail Başkan Yardımcısı İmam Münevver, Kartal’ın sorunlarını yöneticiler adına imkanları arz gür şekilde değerlendirip çözmeyi ve hizmete devam etmeyi istek ettiklerini söyledi.

KARTAL’DA GÜÇLÜ ÇOK PROJE HAYATA GEÇTİ

Kartal Belediye Reisi Gökhan Yüksel’in yapılan anketlerde yüzdelik 60 civarı bire bir fehamet ile İstanbul’birlikte arz kudretli belediye başkanı seçildiğini tamlayan Kültürlü, Başbuğ Yüksel’in tüvana, etkili ve deneyimli olduğunu ve esbak dönemde sedir üyeliği ve komutan yardımcılığı yaptığını de hatırlatarak tam bunların başarısına ulama sağlayıcı etmenler olduğunu vurguladı. Kartal’de eksikleri tamamladıklarını ve kip çokça projenin hayata geçtiğini söyleyen Münevver, var olan sorunların bile masaya yatırılarak çözüleceğini tabir etti.

YAKACIK SPOR MERKEZİ İNŞAATI YENİDEN BAŞLAYACAK

Ülkenin içinden geçtiği ekonomik durumdan çevre aksayan projelerin de olduğunu ifade fail Kartal Belediyesi Komutan Yardımcısı, Cevizli Komşuluk ve El Birliği Meydanı 2’nci etabının inşasının yeniden başladığını ve Yakacık Spor Merkezi inşaatının üstelik yeninden başlayacağını açıkladı. Toplantının devamında, muhtarlar mahalleleri ile alakalı dava ve talepleri bir tane yegâne saraka alarak iletti. İlgili komutan yardımcılarının mertebe alarak bilgiler verdiği toplantının böylelikle Başbuğ yardımcısı İmam Aydın, sorun ve taleplerin çözümü için sunu acul şekilde harekete geçileceğini söyledi.

MUHTARLARIN’DA YARDIMIYLA EFSANEVI BARINAĞI YAPILACAK

Bu arada meze düzlük Kartal Belediyesi Komutan Yardımcısı Mustafa Oktay Katarakt, Yakacık Baytar İşleri binasının bitirilmek amacıyla olduğunu, fakat yasanın yapılmasını ilişkin kıldığı efsanevi barınağı ile ilişkin sorunlar çıktığını söyledi. Muhtarların bile yardımı ile sorunların aşılması halinde 45 dönümlük benzeri yerde agresif yahut bakıma kadın hayvanların yaşayacağı bir hayvan barınağı yapacaklarını tabir eden Aksu, şehremaneti kendisine bu konuda çok hevesli olduklarını anlatım etti.

40 BİN TITREM ASFALT KAMU MAHALLELER İÇİN KULLANILACAK

Katarakt’dan sonraları hezel düz Kartal Belediyesi Ustalık Komutan Yardımcısı Ulvi Bilgili ise Bilgi İşleri Müdürlüğü’nün 16 ayrı mahallede himmet yürüttüğünü belirterek 40 bin titrem asfaltı tekmil mahallelere adaletli, karşılık ve artağan tıpkı şekilde yutmak istediklerini rapor etti.

BİTEN PROJELERİN AÇILIŞI YAPILACAK

Toplantının kapanış konuşmasını ise Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Ziyalı yaparak, kamu muhtarlara teşekkürname etti. Kartal’ı baştan nesir ettiklerini belirten Aydın, yenilenen Neyzen Tevfik Meydanı, Özgürlük Caddesi kabilinden birçok koskocaman proje olduğunu söyledi. Önümüzdeki aylarda biten projelerin açılışlarını yapacaklarını tabir fail Işıklı, Kartal’ın farklı sağlam çokça ilçede yaşıt gösterildiğini söyledi. Bunu muhtarlarla paylaşmaktan mutluluk duyduğunu anlatım fail komutan yardımcısı, katılımları için üstelik muhtarlara teşekkür etti.

Share: