Kars’ta Planlı Atlama Beygiri Yarışı ve Cirit Atma Gösterisinden Elde Edilen Varidat, Depremzede Vatandaşlara Gönderildi

TACETTİN DURMUŞ

Kars AFAD İl Müdürlüğü, Harbi Kaymakamlığı, Yakın Belediyesi ve Essah Atlı Spor Kulüpleri yoluyla, Namuslu Belediyesi Cirit Sahasında beygir yarışı ve cirit oyunu gösterisi düzenlendi. Gösteriden elde edilen sağlık, depremzede vatandaşlara gönderildi.

Kars AFAD İl Müdürlüğü, Yakınlarında Kaymakamlığı, Mevsuk Belediyesi ve süvari spor kulüpleri marifetiyle at yarışı ve cirit oyunu gösterisi düzenlendi.

Karahamza Köyü Süvari Spor Kulübü Başkanı Atilla Kerkes, “Bu yarışı ben düzenledim, bana yardımcı olan bilcümle atlı spor pakt başkanlarına teşekkür ediyorum. Gelişigüzel depremzedeler yararına bire bir yarış düzenledik. Bu aynı zevk değil, bu aktiflik depremzedelere arkalama amaçlı kurulmuş aynı şeydir. Bu topluluk bu görk onlara ne kadar arkalama yaparsa azdır. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız Allah’tan rahmet, kalanlara çıdam diliyorum” dedi.

Jokeylerin 8 kilometre yarıştığı gösteriye Kars Ilbay Vekili Muhammed Furkan Tuna ve Mevsuk Belediye Başkanı Ateşli Altun de katıldı.

Etkinlik süresince vatandaşlar hediye kutuları ile depremzedeler üzere yardımda bulundular.

Share: